02.07.2020 14:30 1 rp/gohel.pl

Helski urząd zaprasza na wakacje ale… przypomina o bezpieczeństwie – wywieszając plakaty

Fot. Lena Barańska/archiwum

"Wypoczywaj bezpiecznie w Helu" to nazwa kampanii, która wraz z pierwszym dniem lipca ruszyła na "Początku Polski". Działania przeniosły się też do internetu, gdzie możemy pobrać specjalną nakładkę i pokazać reszcie znajomych, jak powinno się wypoczywać na Półwyspie Helskim.

„W Helu mamy kilkanaście kilometrów plaż. Każdy znajdzie dla siebie bezpieczne miejsce do wypoczynku” - to hasło helskiego magistratu brzmi bardzo zachęcająco, tym bardziej, że miasto już teraz nie narzeka na brak turystów, a sezon dopiero się rozpoczął. To, że można swobodnie korzystać z pogody i uroków nadmorskich kurortów nie oznacza jednak, że można zapomnieć o obostrzeniach, o czym przypominają urzędnicy, w niebanalnej formie.

Jest nam bardzo miło, że wybraliście państwo Hel na miejsce do życia i do wypoczynku. Pamiętajmy jednak, że czas pandemii wciąż trwa i powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich nam osób – czytamy na stronie Helu.

Fot. Gohel.pl

Co urzędnicy mają na myśli? Podkreślają, że należy często myć ręce, a będąc w sklepie, czy stojąc w kolejce zakryć - usta i nos, a także zachować odstęp od innych na plaży, czy w parku. Na plakatach się jednak nie skończą działania Helu. W przygotowaniu jest także spot, który w zabawny sposób pokaże jak należy się zachowywać.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24