30.06.2020 18:10 1 rp/airport.gdansk.pl

Z Gdańska polecimy bezpośrednio na grecką wyspę

Fot. Ola Mikołajczak

Wizz Air zapowiedział zupełnie nowy kierunek w swojej siatce połączeń. Od 4 sierpnia zamierza latać dwa razy w tygodniu z Pomorza na Mykonos, bardzo popularną wśród turystów grecką wyspę.

To nie pierwsza dobra informacja dla podróżnych, planujących wakacyjny urlop. Jeszcze w tym tygodniu pisaliśmy możliwości lotu na Cypr zarówno przez węgierskiego jak i holenderskiego przewoźnika.

Teraz czas na loty z Gdańska na Mykonos, które mają się odbywać we wtorki i soboty, od 4 sierpnia do 27 października. Wizz Air zapowiedział, że to połączenie wznowi także w przyszłorocznym letnim rozkładzie od 30 marca do 30 października 2021. Bilety są dostępne na wizzair.com już od 129 złotych.

Port lotniczy Mykonos jest położony tylko 4 km od miasta o tej samej nazwie. Sama wyspa leży na Morzu Egejskim i należy do archipelagu Cyklady. Od wielu lat jest chętnie odwiedzana przez turystów ze względu na dobrze rozwiniętą bazę hotelową i rekreacyjną – czytamy na stronie Gdańskiego lotniska.

Źródło: airport.gdansk.pl

Wszystko wskazuje na to, że greckie tereny otwierają się na turystów nie tylko w Mykonos. W tym sezonie będzie można podróżować LOT-em do Chanii na Krecie, na Korfu  i Rodos, a także do Salonik i Kowali. Natomiast Ryanair lata do Aten i Kalamaty. 


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24