30.06.2020 10:42 0 Mat. red. Artykuł sponsorowany

Jakie zakupy warto zrobić w Black Friday?

Mat. pras.

Choć do tegorocznego Black Friday pozostało jeszcze sporo czasu, warto zaplanować listopadowe zakupy już dziś. Black Friday, zwany jest festiwalem wyprzedaży, oznacza bowiem obniżki cen nawet o 70% . To doskonała okazja, by zaopatrzyć się nie tylko w Gwiazdkowe upominki dla najbliższych, ale także nowy sprzęt elektroniczny, doposażyć dom w sprzęty AGD czy kupić ulubione perfumy, albo też wymienić garderobę. Sprawdź jak przygotować się do Black Friday? Jaką strategie obrać, by kupić wymarzone rzeczy w naprawdę atrakcyjnych cenach i przy okazji nie zbankrutować?

Black Friday 2020 – kiedy wypada?

Tegoroczne święto wyprzedaży wypada 27 listopada to idealny czas na zaplanowanie przedświątecznych zakupów. Black Friday, oraz przypadający zaraz po nim Cyber Monday (30 listopada) to istny festiwal cenowych obniżek. Wybrany asortyment możemy kupić w niezwykle okazyjnych cenach – niższych nawet o 70%, choć przeważnie obniżka wynosi 50%. Z listopadowych wyprzedaży w 2018 roku skorzystało 73% Polaków. Największym zainteresowaniem Black Friday cieszył się wśród przedstawicieli generacji Z (osób w wieku 18-24) i milenialsów (osób w wieku 25-40). Średnia wartość zakupów dokonanych w Czarny Piątek wynosi 380 zł. Tego dnia według szacunków w 2019 roku wydaliśmy 2,3 miliarda złotych.

Dlaczego warto zaplanować i odłożyć zakupy do Black Friday?

Choć do Black Friday pozostało sporo czasu, warto już dziś zaplanować zakupy, by mądrze rozłożyć wydatki. 80% Polaków deklaruje, że odwleka decyzję zakupową, czekając na wyprzedaż. Nim podejmiesz decyzję o zakupie nowego telewizora, smartfona czy sprzętu AGD, rozważ czy możesz poczekać z tą transakcją do listopada, wówczas za ten sam sprzęt zapłacisz o 30%, 50%, a nawet 70% mniej. Black Friday to także doskonała okazja, by pomyśleć o prezentach i upominkach na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Wygodne zakupy on-line

Wyprzedaże z okazji Black Friday dotyczą nie tylko sklepów stacjonarnych, ale także zakupów on-line. Możesz uniknąć tłumów w centrach handlowych oraz kilometrowych kolejek i upolować najatrakcyjniejsze ceny nie wychodząc z domu. Zerknij na stronę https://allegro.pl/strefaokazji/black-friday znajdziesz tu informacje o aktualnych promocjach i super rabatach. Wygodnie, o dowolnej porze – przed komputerem czy ekranem smartfona – zrobisz wymarzone zakupy. Promocje, które sprzedawcy przygotowali dla klientów kupujących online w niczym nie odbiegają od tych, które dostępne są w salonach stacjonarnych, a często warunki e-zakupów są znacznie bardziej korzystne.

Co warto kupić w Black Friday?

Co najchętniej kupujemy w Black Friday? Na jaki asortyment „polujemy”? Najczęściej decydujemy się na zakup ubrań oraz obuwia. Chętnie kupujemy także ulubione kosmetyki oraz perfumy. W Black Friday wymieniamy elektronikę na nowsze modele – najczęściej w „koszyku” lądują telewizory, smartfony oraz laptopy. Dużą popularnością cieszą się również drobne AGD oraz elementy wyposażenia kuchni.

Tak, naprawdę w listopadowych promocjach opłaca się kupić... wszystko. Dla większości marek to okazja do doskonałej reklamy, zachęcenia klientów do zakupów i forma budowania długotrwałej relacji, to także sposobność do wysprzedania kolekcji zimowych czy modeli, które za chwilę zastaną wyparte przez młodszych następców.

Jak rozplanować zakupy, żeby nie popłynąć

Większość osób kupuje z sposób kompulsywny. Co oznacza, że pod wpływem emocji kupujemy znacznie więcej niż planowaliśmy, a także, że przeznaczamy na zakupy więcej niż wynika ze zdroworozsądkowej kalkulacji. Jak zatem przygotować się do wielkich wyprzedaży, by nie przeszarżować z wydatkami?

Zrób listę zakupów – zastanów się co chciałabyś kupić. Podziel listę na rzeczy, które są konieczne oraz takie, których zakup może jeszcze poczekać.

Ustal limit – na każdą rzecz z listy ustal limit. Ustal realną cenę, którą jesteś gotowy zapłacić, a także cenę maksymalną. Określi nieprzekraczalny limit dla całej listy zakupów.

Sprawdź cenę – jeśli chodzi Ci po głowie zakup konkretnej rzeczy, monitoruj jej cenę na długo przed Black Friday. Niestety nadal pojawiają się nieuczciwi sprzedawcy, którzy na krótko przed promocją znacznie windują cenę, by za chwilę móc pochwalić się rekordową obniżką.

Uważaj na oszustów – jeśli zdecydujesz się na zakupy on-line, korzystaj wyłącznie z oferty zaufanych dostawców. Zachowaj czujność podczas dokonywania płatności – sprawdź czy numer konta jest właściwy oraz czy połączenie jest szyfrowane. Jeśli coś wzbudzi Twój niepokój – rozważ czy gra jest warta świeczki bądź spróbuj skontaktować się ze sprzedawcą telefonicznie.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24