30.06.2020 10:40 2 mike

Gryf Wejherowo podejmie Stal Rzeszów

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Zdegradowany już do III ligi zespół Gryfa Wejherowo podejmie w środę (1 lipca) na Wzgórzu Wolności ekipę Stali Rzeszów. Zespół z Podkarpacia ma jeszcze szansę na przedłużenie II-ligowego bytu, więc motywacji na pewno mu nie zabraknie. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Po sobotniej (27 czerwca), kompromitującej porażce wyjazdowej 0:7 w Częstochowie, stało się jasne to, co przewidywało od dłuższego czasu wielu kibiców Gryfa Wejherowo. Klub stracił już matematyczne szanse na utrzymanie w II lidze i może zacząć myśleć o rywalizacji na III-ligowym froncie. Ostatnie mecze sezonu mogą więc być przetarciem przed tymi rozgrywkami, choć tak naprawdę nie wiadomo jeszcze, jak będzie się prezentowała kadra wejherowian.

O ile gryfici mogą potraktować środowe spotkanie typowo szkoleniowo, o tyle Stal Rzeszów ma realne szanse na utrzymanie w II lidze, choć musi jeszcze o to powalczyć. Rzeszowianie po 28 kolejkach zajmują 15. miejsce w tabeli, które oznacza spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Warto jednak wspomnieć, że tyle samo punktów, bo 35, ma Garbarnia Kraków. Jeśli zespół z Podkarpacia odniesie zwycięstwo w Wejherowie, może dogonić nawet 10. Skrę Częstochowa i zrobić duży krok w stronę utrzymania.

Czy wejherowianie będą w stanie zaskoczyć gości i zrehabilitują się za klęskę w sobotnim spotkaniu? Czy zespół trenera Kowalskiego sprawi swoim fanom miłą niespodziankę i pokusi się o zdobycie punktów na Wzgórzu Wolności? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w środowy wieczór.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24