29.06.2020 16:40 5 rp/ OMGGS

Jastarnia, Władysławowo i Sopot w czołówce - za nami pierwsza połowa metropolitalnej bitwy o głosy w wyborach

Fot. Michał Mikołajczak/ Nadmorski24.pl

W sumie 90 tysięcy złotych za najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich dla miast i gmin Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Coraz bliżej tej wygranej są miasta w powiatu puckiego i Sopot. Za dwa tygodnie, podczas II tury wyborów, wyniki mogą się jednak zmienić.

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich. Do wyboru Prezydenta potrzebne będzie jeszcze jedno głosowanie, a to oznacza, że przed nami drugi, metropolitalny bój o frekwencję. Pierwszą bitwę, jak podaje Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot wygrywają Gmina Jastarnia, Gmina Władysławowo i Sopot.

W kategorii gmin do 10 tysięcy mieszkańców liderem jest Gmina Jastarnia z frekwencją 84,20%. Gmina Władysławowo, która prowadzi wśród gmin od 10 do 30 tys. mieszkańców osiągnęła frekwencję 78,72%. Duże miasta (pow. 30 tys. mieszkańców) zdominowali mieszkańcy Sopotu, którzy osiągnęli frekwencję 74,3%.

Do miast i gmin OMGGS z najwyższą frekwencją w dwóch turach wyborów trafi w sumie 90 tys. zł. Zwycięzcami w każdej z trzech kategorii będą samorządy, w których mieszkańcy najliczniej zagłosują w wyborach. Jak zapowiadają władze miast i gmin - pieniądze trafią do dzielnic, osiedli i sołectw, które najlepiej zmobilizują się do głosowania – podkreśla Alicja Mongird, rzecznik prasowy OMGGS.

Fot. Mat. pras.

Mało brakowało, a w tej czołówce znalazłaby się także Rumia i Reda z wynikami kolejno: 71,03 i 69,58 procent. W związku z drugą turą wyborów w końcowym rankingu ważna będzie średnia frekwencja z obu tur. Wyniki nie są przesądzone, stąd jest dodatkowa motywacja do aktywnego udziału w wyborach. Dogrywka już 12 lipca!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24