24.06.2020 10:35 0 mike/UG Kosakowo

Ulica Kościuszki w Pogórzu już po remoncie

Źródło: UG Kosakowo

Zakończył się wyczekiwany przez kierowców, pieszych i rowerzystów remont ulicy Kościuszki w Pogórzu. Oprócz nowej nawierzchni, zyskała ona m.in. odwodnienie i estetyczne oświetlenie. Koszt inwestycji wyniósł około sześć milionów złotych, z czego niemal połowa pochodziła z dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Uroczystego otwarcia ulicy Kościuszki w Pogórzu dokonano we wtorek (23 czerwca), z udziałem lokalnych samorządowców.

Projekt ulicy Kościuszki w Pogórzu został „uszyty na miarę” potrzeb mieszkańców – podkreślił Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo. – Braliśmy pod uwagę dynamiczny rozwój te części naszej gminy, gęstniejącą zabudowę oraz przyrost liczby samochodów. Ulica jest bardzo komfortowa i bezpieczna, posiada odwodnienie i jest estetycznie oświetlona. Ciąg dla pieszych i rowerzystów uzupełniają jej użytkowe walory. Główną zaletą nowej ulicy Kościuszki jest możliwość płynnego przejazdu wewnątrz osiedla, od ulicy Derdowskiego, aż do ulicy płk. Dąbka – dodał.

Źródło: UG Kosakowo

Źródło: UG Kosakowo

Drogowcy wykonali też brakujący odcinek ulicy Czarnickiego, co poprawia przejezdność wewnątrz osiedla i polepsza dojazd do gdyńskiego Obłuża. Całość inwestycji zapewnia też odciążenie ruchu na głównych odcinkach, czyli na ulicach Derdowskiego i Płk. Dąbka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24