23.06.2020 15:30 4 raz/pomorskie.eu

Z Trójmiasta pojedziemy na plaże w Ustce

źródło: pomorskie.eu

To doskonała okazja, by zwiedzić nie tylko trójmiejskie i kaszubskie plaże. W sobotę (27 czerwca) rozpoczną kursowanie bezpośrednie pociągu z Gdańska do Ustki. Na trasy wyjadą nowoczesne pociągi – Impulsy.

Władze województwa pomorskiego zachęcają do skorzystania z wakacyjnej możliwości podróży z Trójmiasta na plaże w Ustce.

W tym roku dojazd do bałtyckiego kurortu będzie jeszcze łatwiejszy. Dzięki modernizacji linii Słupsk-Ustka oraz zakupowi 10 elektrycznych składów Impuls damy mieszkańcom możliwość skorzystania z alternatywnego dla samochodu środka transportu – zapowiada Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Jeśli uwzględnimy korki na drogach i czas stracony na poszukiwanie miejsca parkingowego w Ustce, to okaże się że podróż pociągiem będzie nie tylko wygodniejsza ale i dużo szybsza – podkreśla marszałek.

Pociągi będą kursować codziennie. Z Trójmiasta do Ustki Uroczyska będą trzy połączenia. Składy wyjadą z Gdyni o godz.: 6:03, 9:33 i 16:25. Podróż potrwa niecałe trzy godziny.

Pociągi obsługiwane będą nowoczesnymi składami elektrycznymi Impuls. Są one dostosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, klimatyzowane oraz mogą przewieźć nawet 20 rowerów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24