18.06.2020 13:00 0 mike/KPP Wejherowo

Trwa akcja 'Prędkość' na drogach powiatu wejherowskiego

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Przez cały czwartek (18 czerwca) na drogach regionu potrwają działania „Prędkość”. Ich celem jest przede wszystkim wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy nie stosują się do przestrzegania obowiązujących ograniczeń. Mundurowi sprawdzają też stan techniczny pojazdów, obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa i prawidłowość przewożenia dzieci w fotelikach.

O tym, że podobne akcje warto przeprowadzać, mogą świadczyć policyjne statystyki. Tylko w ciągu minionego długiego weekendu (11–14 maja), w powiecie wejherowskim 15 kierujących straciło prawa jazdy, w tym 11 za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Im bliżej wakacji, tym bardziej da się zauważyć nasilenie ruchu na drogach, zwłaszcza na trasach prowadzących do nadmorskich miejscowości. Kolejna, czwartkowa odsłona akcji „Prędkość” ma zmniejszyć zagrożenia, które wynikają z nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego.

Mundurowi wyposażeni w mierniki prędkości będą patrolować drogi, zwłaszcza w miejscach, w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń. Nadzorem objęte zostaną także te trasy, które są wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas kontroli drogowej policjant zwróci uwagę na stan techniczny samochodu, wymagane dokumenty i uprawnienia, sprawdzi trzeźwość, a także, czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Jak podkreślają mundurowi, słoneczna pogoda, która powinna sprzyjać bezpiecznym podróżom, paradoksalnie przyczynia się do obniżenia koncentracji kierowców. Tylko dziś o poranku doszło do kilku zdarzeń drogowych w powiecie wejherowskim. Jeszcze przed godziną 8:00 na ulicy Pomorskiej w Rumi doszło autobus zderzył się z samochodem osobowym. Z kolei około godziny 10:00 doszło do kolizji dwóch osobówek w okolicach skrzyżowania Gdańskiej i Gniewowskiej. Oprócz uszkodzonych aut, rezultatem tego zdarzenia drogowego były ogromne korki na drodze krajowej nr 6 w stronę Wejherowa.

Fot. Czytelnik

Synoptycy zapowiadają, że aura w powiecie wejherowskim może się gwałtownie zmienić. Późnym popołudniem możliwe jest przejście frontu burzowego z opadami deszczu. To również może oznaczać konieczność zachowania wzmożonej uwagi na drogach regionu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24