17.06.2020 11:29 0 rp/ugwejherowo.pl

Gmina Wejherowo zachęca do chwycenia za wiosło

Źródło: pixabay.com

Sport można uprawiać na wiele sposobów, w tym także… w kajaku. Do takiej właśnie aktywności fizycznej zachęcają urzędnicy. Gmina Wejherowo ma na swoim wyposażeniu kilkanaście kajaków dla spragnionych przygód.

Szczególnie przyjazne w gorące dni, dające ochłodę przez rześką wodę i sporo cienia – tak mówi się o spływach kajakowych, których w naszym regionie nie brakuje. Fani kajakarstwa uwielbiają taką zabawę, wysiłek i relaks, a to wszystko blisko natury i zielonych terenów. Teraz, gdy pogoda zaczęła sprzyjać, warto się zastanowić nad taką formą aktywnego spędzania czasu – gminni urzędnicy wchodzą z propozycją nie do odrzucenia.

Gmina Wejherowo dysponuje kajakami, które na stałe składowane są w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Orlu – czytamy na stronie gminy Wejehrowo.

Na wodny ekwipunek składa się: 12 kajaków dwuosobowych, 16 kamizelek ratunkowych dla dzieci, 24 kamizelek asekuracyjnych dla dorosłych, 12 lekkich wioseł dla dzieci, 24 lekkich wioseł dla dorosłych oraz przyczepa do przewozu 12 kajaków. Co daje naprawdę duże możliwości, jest też gdzie wypróbować swoich sił. W najbliższej okolicy nie brakuje różnorodnych spływów kajakowych. Od źródeł w Strzebielinie Morskim do ujścia w Zatoce Puckiej, a także między Rewą a Osłoninem. Wiją się wśród łąk i lasów pomiędzy Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym a Puszczą Darżlubską. 

Źródło: UG Wejherowo

Gmina stara się organizować aktywny wypoczynek na wodzie. Przystań w Orlu, jak informują urzędnicy, już stała się gminnym, lokalnym centrum wodnej rekreacji. Do 2022 roku, dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020, zostaną wybudowane kolejne trzy przystanie – dwie w Bolszewie oraz jedna nad Jeziorem Orle.

Po kontakt w celu wypożyczenia kajaków odsyłamy na stronę gminy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24