13.06.2020 10:40 25 rp/KPP Wejherowo

[Film] Zobacz, co potrafią policjanci z Wejherowa w szczytnym celu

Screen z filmu, źródło: Youtube.com

Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać dziesięć pompek lub przysiadów. Później wpłacają pieniądze na konto zrzutki zorganizowanej dla małego Wojtusia. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zmierzyli się z wyzwaniem #GaszynChallenge.

Sama akcja, zapoczątkowana lokalnie przez strażaków-ochotników z Gaszyna, swoim zasięgiem niespodziewanie objęła teren niemal całej Polski, a nawet wykroczyła poza jej granice. To przede wszystkim forma nagłośnienia zbiórki funduszy na terapię genową dla Wojtusia, która rozpoczęła się kilka miesięcy temu, ale kilka tygodni temu niemal stanęła w miejscu. Rodzice wątpili, czy uda zebrać się ponad dziewięć milionów złotych, potrzebnych na lek dla syna, cierpiącego na rzadkie schorzenie SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Wtedy do akcji włączył Marcin Topór – strażak z OSP Gaszyn, który nagrał krótki filmik przedstawiający wyzwanie dla kolejnych jednostek OSP.

DO #GaszynChallenge kolejno dołączały inne instytucje. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować trzy osoby. Na filmik sprzed wejherowskiej komendy nie trzeba było długo czekać.

Pamiętajmy, że kolejne dzieci zmagające się z rdzeniowym zanikiem mięśni czekają na nasze wsparcie. Dlatego pompujemy już nie tylko dla Wojtusia! Dzięki uzbieranej kwocie chłopczyk będzie walczył o marzenia, a pompujemy dalej i nominujemy dla kolejnych chorych dzieciaków – komentują policjanci z Wejherowa.

Zadanie zostało wykonane, a dalsze nominacje otrzymali:

– Straż Miejska w Wejherowie;

– Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie;

– 18. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wejherowie.

Linki do skarbonek dzieci chorych na SMA znajdują się na stronie fundacji siepomaga.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24