12.06.2020 12:05 1 mike/Hel.ug.edu.pl

Helskie fokarium ponownie czeka na odwiedzających

Fot. archiwum

Po przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemicznymi, fokarium Stacji Morskiej im. prof. Krzysztofa Skóry w Helu ponownie zaprasza do odwiedzin. Warto jednak pamiętać o obowiązującym regulaminie i zapoznaniu się z nim przed wizytą. „Liczymy na Państwa zrozumienie i dostosowanie się do nowych zasad” – mówią pracownicy helskiej placówki.

Co warto wiedzieć, zanim odwiedzimy helskie foki? Placówka w czerwcu jest czynna codziennie, w godzinach 9:00–16:00, a ostatnie wejście będzie możliwe o godzinie 15:30. Jednocześnie na terenie fokarium może przebywać do 200 osób lub 100 przy czasowym wyłączeniu jednego basenu z fokami, na czas jego mycia. Ograniczenia dotyczą także obserwowania karmienia zwierząt.

Wejście będzie możliwe przez bramkę automatyczną, po uiszczeniu opłaty w wysokości pięciu złotych. Banknoty 10- i 20-złotowe można rozmienić w automacie przed wejście. Co ważne, nie można tam rozmieniać innych nominałów ani wymienić monet. Warto zatem wcześniej zaopatrzyć się w „piątkę”.

Fot. archiwum

Podobnie jak w przypadku wstępu do wielu innych obiektów, przed wejściem do fokarium obowiązuje dezynfekcja rąk. Na terenie obiektu trzeba mieć zasłoniętą twarz. Na razie budynek ekspozycyjny w fokarium i Dom Morświna pozostają zamknięte. Każda osoba, która zechce odwiedzić helskie foki, powinna się zapoznać ze szczegółowym regulaminem odwiedzin, który jest dostępny pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24