09.06.2020 08:40 0 mike

Reda: Ćwiczyli i zjednoczyli siły w pomocy Łukaszowi

Fot. Krystian Pettke/TTM

Mieszkańcy Redy postanowili wykorzystać możliwość otwartego treningu na świeżym powietrzu i zjednoczyli się w dziele pomocy Łukaszowi – 10-letniemu mieszkańcowi miasta, który choruje na glejaka IV stopnia. Był wspólny trening, zabawa i moc pozytywnych emocji.

Były różnego rodzaju stoiska, puszki na datki i sporo, jak na panujące wciąż obostrzenia, osób, które zebrały się, aby ćwiczyć i pomagać. Tak można krótko podsumować niedzielę (7 czerwca) na terenie redzkiego MOSiR-u.

Pomagamy mieszkańcowi Redy, 10-letniemu Łukaszowi, który zachorował na glejaka IV stopnia. Ta akcja nie jest tylko dzisiaj – staramy się organizować online różne imprezy. Będą różne inne akcje, żeby zebrać założone 300 tysięcy złotych. Chcemy, żeby Łukasz trafił na leczenie za granicę. W przypadku polskiej służby zdrowia mamy do czynienia raczej z leczenie paliatywnym – mówił Sebastian Browarczyk organizator akcji z UKS „Jedynka” Reda.

Organizujemy, pomagamy, staramy się pomóc. Niestety, choroba to bardzo ciężki czas. W dobie koronawirusa jest jeszcze trudnej, ale robimy, co możemy, żeby zdobyć potrzebne pieniądze – dodała Emilia Sawicka-Lieder – radna Redy.

Na szczęście, udaje się znaleźć ludzi dobrego serca, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu, sprawiają, że założony cel staje się coraz bliższy. Wśród chętnych do pomocy jest także Grzegorz Łuszczki, znany jako raper DSR Czarna Owca.

Napisał do mnie Sebastian na Facebooku, czy nie chciałbym pomóc chłopakowi ode mnie z ulicy. Wspieram tego typu akcje, ale ważne też było, że Łukasz mieszka dosłownie blok obok. Chodziło o nagranie piosenki. Ciężko jest napisać piosenkę na temat raka i tego, że ktoś ma taki problem… Towarzyszą temu duże emocje. Ja też podchodzę do tego emocjonalnie – przyznaje raper z Redy.

Wspomniana piosenka to „Kawałek nieba”, z przejmującym głosem Moniki Pieprzki.

Ponieważ Grzegorz Łuszczki jest nie tylko raperem, ale i trenerem personalnym, całe rodziny mogły wziąć udział w specjalnie zorganizowanym treningu na redzkim boisku. Pomimo wielkiego wysiłku, humory i determinacja dopisywały przez cały czas jego trwania. Kto nie mógł wziąć udziału, będzie miał jeszcze wiele okazji ku temu, by pomóc Łukaszowi.

Można wpłacać pieniądze na konto, które cały czas mamy udostępnione na stronie UKS „Jedynka”. Będą też puszki w sklepach. Po prostu trzeba pomagać – zachęca Emilia Sawicka-Lieder.

Fot. Krystian Pettke/TTM Fot. Krystian Pettke/TTM Fot. Krystian Pettke/TTM Fot. Krystian Pettke/TTM Fot. Krystian Pettke/TTM Fot. Krystian Pettke/TTM Fot. Krystian Pettke/TTM Fot. Krystian Pettke/TTM Fot. Krystian Pettke/TTM Fot. Krystian Pettke/TTM

Dla wszystkich spragnionych sportowych emocji będzie także okazja na początku lipca. W Redzie odbędzie się bieg dla Łukasza pod hasłem „Kawałek Nieba”. Informacje na jego temat pojawią się niedługo na profilu facebookowym UKS „Jedynka” Reda.

Pieniądze na leczenie Łukasza z Redy można wpłacić na poniższe konto:

73 1020 1912 0000 9402 0081 0077


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24