05.06.2020 16:05 0 mike/Pomorskie.eu

Wyczekiwane połączenia wrócą do rozkładów jazdy SKM

Źródło: SKM Trójmiasto/Facebook

Jeszcze w pierwszej połowie bieżącego miesiąca, a dokładniej – od 13 czerwca, znacząco wzrośnie liczba pociągów SKM między Wejherowem a Gdańskiem. Władze samorządowe województwa pomorskiego reagują w ten sposób na coraz większą liczbę pasażerów i na ich postulaty dotyczące przywrócenia kursów.

Odbieramy sygnały, że w pociągach jest coraz więcej podróżnych i że nie zawsze jest możliwe zachowanie dystansu społecznego. Dlatego, aby usprawnić mieszkańcom Trójmiasta dojazd do pracy, wprowadzamy zmiany w rozkładzie jazdy. Od 13 czerwca 2020 r. pociągi pomiędzy Gdańskiem a Wejherowem pojadą częściej – zapowiada Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Ze zmian, które będą obowiązywać w soboty, skorzystają przede wszystkim pasażerowie podróżujący w godzinach popołudniowych, choć przybędzie też jeden kurs o poranku – o godzinie 7:22 z Wejherowa.

Źródło: Pomorskie.eu

Zdecydowanie, bo aż o 42%, zwiększy się częstotliwość kursów w niedziele. Docelowo pociągu w godzinach 9:00–18:00 pojadą co 30 minut, a więc dwukrotnie częściej niż obecnie.

Źródło: Pomorskie.eu

Dodatkowych 14 pociągów wyjedzie na tory w dni powszednie, co ułatwi przemieszczanie się m.in. osobom, które dojeżdżają nimi do i z pracy.

Dogęszczamy siatkę połączeń poza godzinami szczytu oraz w relacji do Wejherowa. Liczę, że dzięki tym zmianom dojazd do pracy czy powrót do domu będzie bezpieczniejszy – podsumowuje marszałek Struk.

Źródło: Pomorskie.eu


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24