03.06.2020 16:10 0 mike/mat. pras. OMGGS

Wspólnie uszyli wyjątkową flagę, która zawiśnie nad Gdańskiem

Mat. pras. OMGGS

Samorządowcy, mieszkańcy całej metropolii Trójmiasta, organizacje pozarządowe, imigranci i wiele innych osób przyłączyło się do projektu stworzenia flagi, która w czwartek (4 czerwca) o godzinie 14:00 zostanie wciągnięta na maszt, na Górze Gradowej. Okazją jest oczywiście upamiętnienie pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów. Uroczystość będzie też gestem solidarności z medykami i przedsiębiorcami w czasach pandemii koronawirusa.

„Wspólna Flaga – Wspólna Polska” – to inicjatywa, którą zgłosili w 2019 roku przedstawiciele Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot. W dniu 4 czerwca, podczas Święta Wolności i Solidarności, flaga uszyta przed reprezentantów różnych środowisk uświetniła masz na Górze Gradowej. Inicjatorzy przedsięwzięcia zapowiadali, że odtąd będzie to cykliczna uroczystość.

Flaga stała się doskonałą pamiątką Święta Wolności i Solidarności współtworzoną przez ludzi. W tym roku ma ona również wymiar symboliczny. W czasach pandemii koronawirusa to także symbol solidarności z służbami medycznymi i przedsiębiorcami – zaznacza Michał Glaser, prezes zarządu Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot.

Mat. pras. OMGGS

Środowisko medyków podczas czwartkowej uroczystości na Górze Gradowej będzie reprezentował Artur Dziadkiewicz, lekarz neurolog ze Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Na co dzień nasza praca nie jest łatwa, a epidemia to dla wszystkich czas szczególnej próby. Takie wyzwanie możemy udźwignąć tylko razem, zastępując hejt i uprzedzenia, ludzką życzliwością. Symboliczna Wspólna Flaga, uszyta podczas święta solidarności, po raz kolejny łączy wszystkich nas i przypomina, że kryzys, który dotyka każdego indywidualnie, możemy przezwyciężyć. Musimy tylko być solidarni. Wszyscy. I działać razem, jak jeden organizm – zaznacza przedstawiciel wejherowskiego szpitala.

Mat. pras. OMGGS

Mat. pras. OMGGS

Uroczystości będą transmitowane na żywo poprzez oficjalną stronę internetową Gdańska i na profilu facebookowym Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24