03.06.2020 13:05 1 rp/TTM

Dni otwarte w rumskim ogólniaku: Zwiedzanie dzięki grze przygotowanej przez uczniów

Fot. Marek Trybański/TTM

Powstał osobny serwer, na którym jest możliwość rozmowy z nauczycielami i rówieśnikami. Nie brakuje gier i zabaw przy okazji wirtualnego zwiedzania murów szkoły. Pomysł na takie dni otwarte w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Rumi pojawił się u jednego z uczniów, który zaangażował koleżanki i kolegów.

Panująca pandemia doprowadziła do tego, że wybór nowej szkoły może stać się jeszcze większym dylematem. W tym roku nie ma możliwości odwiedzenia placówki, porozmawiania z nauczycielami, poznania oferty „twarzą w twarz”. Dla uczniów rumskiego liceum to jednak nie przeszkoda, a wyzwanie, którego się podjęli, organizując wirtualne dni otwarte.

Powstał serwer discord, czyli coś w rodzaju czatu dla graczy, na który dołączyć może każdy, i to właśnie tam odbywają się rozmowy i spotkania – tłumaczy Dominic Cannon, uczeń PZS nr 1 w Rumi.

Na serwerze zastaniemy pilotów, którzy będą oprowadzać być może przyszłych uczniów, a każdy kto dołączy do takiej wirtualnej wizyty, będzie miał z nimi kontakt.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Piloci będą oznaczeni specjalnym kolorem – żółtym. Będzie też możliwość porozmawiania z nauczycielami online lub napisania do nich wiadomości.

Sam wirtualny spacer po szkole odbywa się na zasadach znanej gry Minecraft, nad którym pracowali uczniowie rumskiego ogólniaka. Jest ona za darmo do pobrania w wersji demo, można się przespacerować, odwiedzić halę i zerknąć do pokoju nauczycielskiego.

Normalnie o tej porze bylibyśmy pod dniach otwartych, ale sytuacja wymusiła na nas przygotowanie innego rozwiązania. Wprowadziliśmy projekt dni otwartych w szkole – dodaje Lucyna Penkowska, dyrektor PZS nr 1 w Rumi.

Fot. Marek Trybański/TTM

Podjął się go samorząd uczniowski, który połączył przyjemne z pożytecznym i od poniedziałku (1 czerwca) można grając, poznać mury szkoły i porozmawiać z rówieśnikami i nauczycielami. Dni otwarte potrwają do 5 czerwca. Więcej informacji dostępnych jest na stronie szkoły.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24