02.06.2020 18:05 2 mike

Wejherowski poseł o porozumieniu w Parlamencie Młodych Rzeczypospolitej

Screen/żródło: Youtube.com

Podczas obrad Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej, które odbyły się w miniony poniedziałek (1 czerwca), nie zabrakło najważniejszych problemów, spędzających sen z powiek nie tylko politykom. Głównym tematem obrad były wyzwania stojące przed Polską i światem wobec pandemii koronawirusa. Spośród posłów parlamentu swoje wystąpienie wygłosił też Mateusz Syposz z Wejherowa.

Mateusz Syposz, mimo że ma zaledwie 18 lat, wyróżnia się na polu działań prospołecznych. Jest m.in. wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Powiatu Wejherowskiego, posłem Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej oraz członkiem Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. Wejherowianin wziął udział w obradach online, których temat brzmiał: „Wyzwania nowej rzeczywistości: Jaka Polska i jaki Świat po pandemii koronawirusa?”.

Na wstępie swojego wystąpienia Mateusz Syposz zaznaczył, że Polskę i Polaków czeka powrót do normalności, w którym trzeba będzie zapomnieć o chwaleniu się niskim bezrobociem, przyrostem PKB czy zyskami i nadwyżkami wypracowanymi w firmach. Szybkość procesu normalizacji życia społecznego, gospodarczego, a także politycznego zależy od tego, czy będziemy potrafili ze sobą współdziałać, nie skupiając się wyłącznie na walce wyborczej.

Niestety, tej współpracy nie ma, przynajmniej nie widać. Sejm nie współpracuje z senatem, senat sejmowi robi na przekór i odwrotnie, ktoś zbiera podpisy poparcia na prezydenta, mimo tego, że jeszcze według prawa nie powinien, a druga strona próbuje rozliczać daną osobę, a ci którzy zbierają podpisy, rozliczają przeciwników za organizację wyborów – zaznaczył młody wejherowianin.

W wystąpieniu Mateusza Syposza kluczowa była zachęta do zjednoczenia sił we wspólnym działaniu i osiągnięciu celu, jakim jest bezpieczeństwo i dobro obywateli. Całość przemówienia jest dostępna na poniższym filmie.

Przypomnijmy – w 2019 roku młody wejherowianin wygłosił odważne przemówienie podczas obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży, które odbyły się z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. O jego wystąpieniu informowaliśmy w tym artykule. Wcześniej, razem z Igorem Staneckim, wziął udział w konkursie pn. „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”, o czym pisaliśmy tutaj.

Jak piszą na Facebooku przedstawiciele Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, ich priorytetem jest tworzenie środowiska przyjaznego debacie i nauce parlamentaryzmu. Inicjatywa ma łączyć, niezależnie od prezentowanych poglądów. Inny cel to walka ze stereotypem młodego człowieka, który jest obojętny na politykę.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24