29.05.2020 12:05 0 mike/CBŚP

Rozbito grupę wprowadzającą do obiegu fałszywe funty

Źródło: CBŚP

Z surową karą muszą się liczyć zatrzymani, którzy mieli wprowadzać do obiegu fałszywe banknoty o nominale 20 funtów brytyjskich. Sprawcy działali w Gdańsku i w innych miejscowościach Pomorza, a podrobione pieniądze zostawiali w kantorach wymiany walut. Jak mówią śledczy, sprawa jest rozwojowa. Na razie zatrzymano do tej sprawy trzy osoby, ale nie można wykluczyć dalszych aresztowań.

Podejrzanych o podrabianie funtów szterlingów zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, we współpracy z Prokuraturą Regionalną w Gdańsku. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z olsztyńskiego oddziału CBŚP. Wiadomo, że podejrzani wprowadzali do obiegu fałszywe banknoty o nominałach 20 funtów. Podrobione pieniądze zamieniali na prawdziwe, korzystając z kilkudziesięciu pomorskich kantorów wymiany walut. Ostatecznie kilka dni temu udało się zatrzymać trzy osoby, przerywając proceder.

Podczas przeszukania zatrzymanych oraz ich miejsc zamieszkania, funkcjonariusze znaleźli ponad 120 banknotów. Z ich oględzin wynika, że numery seryjne w wielu przypadkach powtarzały się, co jednoznacznie wskazuje, że są to banknoty podrobione – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Źródło: CBŚP

Zatrzymani usłyszeli kilka zarzutów, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prowadzenia do obrotu podrobionych banknotów czy ich przechowywania. Grozi im do 15 lat więzienia. Najbliższe miesiące podejrzani spędzą w areszcie.

Obecnie trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia pozostałych członków zorganizowanej grupy przestępczej, ujawnienia i zabezpieczenie innych podrobionych banknotów wprowadzanych do obiegu przez grupę przestępczą oraz ustalenia pokrzywdzonych – podają śledczy z CBŚP.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24