29.05.2020 14:10 1 rp/Gdynia.pl

Na początku czerwca molo w Orłowie przejdzie metamorfozę

Fot. M. Puszczewicz/Gdynia.pl

Wizytówka Gdyni zostanie naprawiona i pomalowana, a to oznacza, że od 1 do 4 czerwca w godzinach porannych orłowskie molo będzie nieczynne. Cierpliwość turytów i mieszkańców nie pójdzie jednak na marne, bo pomost ma się zmienić nie do poznania.

Molo w Gdyni-Orłowie, liczące 180 metrów długości, to jedna z największych atrakcji, odwiedzana corocznie przez turystów. Nie inaczej, mimo panującej pandemii, będzie i w tym roku, więc gdyński magistrat postanowił wprowadzić kilka zmian.

Dbając o piękno tego miejsca, w przyszłym tygodniu na terenie mola zostaną wykonane prace naprawcze i malarskie – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Dla bezpieczeństwa spacerujących, od 1 do 4 czerwca, w godzinach 8:00–13:00, molo zostanie czasowo zamknięte dla ruchu pieszych. W dalszym ciągu będzie można jednak odpocząć na ławkach po południu.

Odwiedzający cenią sobie widok klifu Kępy Redłowskiej, jednego z najstarszych w Polsce rezerwatów przyrody. Na placu przed wejściem na molo stoi charakterystyczna ławeczka, na której przysiadł uwieczniony w formie pomnika i pogrążony w pracy Antoni Suchanek, jeden z najwybitniejszych polskich malarzy, marynistów – dodają pracownicy gdyńskiego magistratu.

Od pierwszego weekendu czerwca odwiedzający gdyńskie molo będą mogli już podziwiać te widoki z odnowionego pomostu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24