28.05.2020 08:40 5 rp/TTM

Przy wejherowskiej 'Ósemce' powstało miasteczko rowerowe z prawdziwego zdarzenia

Fot. Krystian Pettke/TTM

Kolejny projekt Budżetu Obywatelskiego Wejherowa doczekał się realizacji. Mowa o wiacie rowerowej wraz z częściowym zagospodarowaniem terenu o miasteczko ruchu drogowego autorstwa Doroty Chodubskiej, które zostały oficjalnie oddane do użytku w środę (27 maja).

Jeszcze na początku kwietnia informowaliśmy na łamach naszego portalu o pracach związanych z realizacją „Szkoły na Kółkach”. W środę przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie oficjalnie oddano do użytku tę inwestycję. Jest już gdzie pozostawić rower pod okiem kamery, usiąść, a także pobawić się i pouczyć. Wszystko to dzięki zaangażowaniu mieszkańców, których głosy zdecydowały, że przy wejherowskiej „Ósemce” powstała inwestycja za około 200 tysięcy złotych, którą zrealizował Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie.

Dzieci będą mogły zostawiać swoje rowery pod dobrą opieką, a miasteczko ruchu drogowego ma być dla nich nie tylko nauką, ale przede wszystkim zabawą – podkreśla Dorota Chodubska, nauczycielka i pomysłodawczyni projektu.

W ramach inwestycji powstały nie tylko cztery wiaty rowerowe na 14 rowerów każda, ale także wspomniane przesz pomysłodawczynię miasteczko ruchu drogowego, z oznakowaniem drogowym o wymiarach 20 × 15 metrów, na którego terenie znajdują się gry podwórkowe. Dzięki nim dzieci nie tylko będą się bawić, ale także zdobywać wiedzę.

Największą częścią tego projektu są wiaty. To spory element, na który mieszkańcy zwracają uwagę. Transport rowerowy coraz bardziej zyskuje zwolenników, musimy mieć zatem gdzie schować jednoślady – podkreśla Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Od teraz nikt nie powinien mieć problemów z poruszaniem się po rondzie, zachowaniem ostrożności przy przejściu dla pieszych czy odróżnieniem informacji widocznych na sygnalizatorze świetlnym. Pozostaje poczekać, aż z nowej inwestycji będą mogli skorzystać uczniowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24