27.05.2020 17:20 3 rp

Hel w pierwszej trójce najbezpieczniejszych plaż na mapie Europy

Fot. Lena Barańska/archiwum

Greckie czy portugalskie plaże mają godnego przeciwnika w walce po tytuł tych, na których mieszkańcy i turyści mogą czuć się nie tylko wypoczęci, ale i bezpieczni. Organizacja European Best Destinantion przygotowała zestawienie najbezpieczniejszych plaż w Europie. Hel zasłużenie stanął na podium.

Przy ocenie brano pod uwagę wiele czynników, w tym obecną sytuację epidemiczną, powierzchnię, ale także liczbę zarażonych koronawirusem w danym kraju. Hel stanął na podium, razem z plażą w Prewezie, w Grecji, czy Comporta, w Portugalii.

Miejsca te zostały również wybrane na podstawie dużej oferty prywatnych willi, apartamentów turystycznych, małych lub średnich hoteli ze specjalną kartą zdrowia i zobowiązaniami dla podróżnych, takich jak usługi sprzątania i dezynfekcji pokoju po każdym pobycie, szacunek dla dystansu społecznego – czytamy na stronie organizacji.

Hel, jak wiedzą o tym mieszkańcy naszego regionu, jest piękny o każdej porze roku i jako perła Półwyspu Helskiego, jako jedyny otoczony jest wodą z trzech stron. Miasto, jak podkreślają pracownicy magistratu, to nie tylko plaże – ma do zaproponowania znacznie więcej.

Na początku Polski można naprawdę swobodnie odpocząć, zachowując bezpieczne odległości, ponieważ mamy do zaoferowania wiele kilometrów plaży – zapewnia Żanna Sępińska, kierownik Zespołu do Spraw Promocji, Turystyki i Kultury w Helu.

Helskie atrakcje trudno wyliczyć na jednym tchem: Kopiec Kaszubów, Muzeum Rybołówstwa, Helski Kompleks Muzealny, latarnia morska, fokarium czy Dom Morświna. To miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć, oczywiście po wizycie na jednej z najbezpieczniejszych plaż w Europie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24