27.05.2020 09:30 0 mike

Dzięki wspólnej akcji, dojazd do schroniska nie jest już wyzwaniem

Fot. Marek Trybański/TTM

Wolontariusze czy osoby zainteresowane adopcją nie mają już kłopotu z dotarciem do zwierząt, które przebywają w schronisku w Dąbrówce. Dzięki udanej zbiórce funduszy i zaangażowaniu wielu osób, udało się utwardzić i wyrównać nawierzchnię drogi prowadzącej do schroniska.

Jeszcze do niedawna dojazd do schroniska dla zwierząt w Dąbrówce był niemałym wyzwaniem, zwłaszcza gdy panowały niesprzyjające warunki atmosferyczne. Obecnie, dzięki pracom, które przeprowadzono pod koniec ubiegłego tygodnia, sytuacja zdecydowanie się poprawiła.

Droga była nieprzejezdna wtedy, gdy najbardziej padało, kiedy były niekorzystne warunki atmosferyczne, mocne ulewy czy zimą. Wielokrotnie bywało tak, że musieliśmy sobie nawzajem pomagać i zastanawialiśmy się, czy w ogóle dojedziemy do naszych podopiecznych. Ta droga była w opłakanym stanie. Wszyscy, którzy dojeżdżali do nas, do schroniska, wiedzieli, że jest ona bardzo podziurawiona i wymaga remontu – mówi Monika Baliszewska, kierownik Schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce.

Drogę udało się utwardzić i wyrównać. Teraz wolontariusze czy osoby zainteresowane adopcją nie będą mieli już kłopotu z dotarciem do zwierząt.

Na pewno bez pomocy darczyńców nie bylibyśmy w stanie wyremontować tej drogi. Miejmy nadzieję, że posłuży nam ona jak najdłużej. Dzięki wam wszystkim, waszej pomocy i zaangażowaniu, będziemy mogli bezpiecznie i komfortowo dojeżdżać do naszych podopiecznych. A to jest najważniejsze. Jeszcze raz bardzo dziękuję – dodaje Monika Baliszewska.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

W zbiórkę środków potrzebnych na remont drogi zaangażowało się m.in. stowarzyszenie Redzka Kupa Wstydu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24