26.05.2020 17:56 0 rp/pomorskie.eu

Apel samorządowców na 30. rocznicę samorządu: Niech pojawią się flagi!

Źródło: pomorskie.eu

Równo 30 lat mija od pierwszych po II wojnie światowej w pełni wolnych wyborów. Były to wybory do odrodzonego samorządu terytorialnego. Z tej okazji prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wspólnie apelują, aby w tym dniu przyozdobić pomorskie wsie, miasta i miasteczka flagami narodowymi, gminnymi i regionalnymi.

„Chcemy państwa zachęcić, aby pomorskie wsie, miasteczka i miasta w tym jubileuszowym dniu przyozdobić flagami(…). Każdy z nas, na miarę swoich możliwości, niech w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych urzędów i podległych jednostek, informuje o istocie tego święta, znaczeniu samorządu i jego wpływie na jakość życia mieszkańców tworzących nasze wspólnoty lokalne” – czytamy w liście.

Źródło: pomorskie.eu

Od pamiętnych wyborów do odrodzonego samorządu, które odbyły się 27 maja 1990 roku mija dokładnie 30 lat. Wiele lokalnych społeczności przez ten czas doskonale wykorzystało zrodzone wówczas możliwości i doprowadziło do zmiany oblicza kraju oraz jego rozwoju na wielu płaszczyznach.

Samorząd terytorialny stał się jednym z fundamentów III Rzeczypospolitej. Był katalizatorem głębokiej modernizacji i podniesienia jakości życia Polaków. Samorządy mają niekwestionowane osiągnięcia – piszą Struk i Dulkiewicz.

Choć jubileuszowe obchody nie mogą być organizowane, a jedyną ich formą jest przeniesienie wydarzeń i rozmów do internetu, samorządowcy zachęcają, żeby świat dookoła nas, tego dnia, nabrał nie tylko biało-czerwonych braw, ale upłynął nam pod znakiem flaki – tej, która jest ważna dla naszego serca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24