25.05.2020 17:26 12 rp/TTM

Dzieci wróciły do szkół podstawowych w Wejherowie. Jak wygląda frekwencja?

Fot. Monika Wejer/TTM

Mimo możliwości powrotu najmłodszych uczniów do szkół, nie widać tego po szkolnych ławkach i korytarzach. W poniedziałek (25 maja) na terenie pięciu szkół w Wejherowie, prowadzonych przez miasto, pojawiło się jedynie 31 uczniów.

Po kilku miesięcznej przerwie szkoły zostały ponownie otwarte dla dzieci. Do placówek mogą wrócić jedynie dzieci uczące się w klasach 1-3. Jednak próżno liczyć na pierwszy dzwonek, ponieważ nie są prowadzone zwykłe lekcje, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Jak się okazało, młodzi wejherowianie nielicznie wrócili do swoich szkół, tak jak to było w przypadku powrotu do przedszkoli oraz żłobków na terenie miasta.

Rodzicie otrzymali informację o otworzeniu placówek, ale apelowaliśmy też o pozostawienie ich w domu, jeżeli warunki na to pozwalają. Jeżeli nie ma takiej możliwości, a rodzice muszą wrócić do pracy, to nasze szkoły są na to gotowe – komentuje Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Fot. Monika Wejer/TTM

W Szkole Podstawowej numer 5 w Wejherowie, mimo gotowości, pojawił się tylko jeden uczeń. Podobną frekwencję odnotowali nauczyciele w podstawówce im. Teodora Bolduana. Patrząc na to, że do placówki uczęszcza niemal 1000 uczniów, z czego ponad 300 w klasach 1-3, to ilość ta jest znikoma.

Wielu rodziców bardzo rozważnie podejmowało decyzję powrotu, takich dzieci mamy dzisiaj 12. To są sytuację, które wymagały decyzji o powrocie do placówki. Zrobiliśmy wszystko aby się przygotować i żeby najmłodsi mogli bezpiecznie spędzić tutaj czas – tłumaczy Wioleta Podolska, dyrektor SP nr 11 w Wejherowie.

Fot. Monika Wejer/TTM

Tak najprawdopodobniej będzie wyglądało do końca roku szkolnego. Nic nie wskazuje, żeby znacząca ilość rodziców chciała skorzystać z możliwości opieki nad swoimi pociechami. Kolejne wnioski o powrócić dzieci do szkoły co prawda napływają, choć to tylko pojedyncze dokumenty. Podobnie jak są osoby, które były zdecydowane na powrót dziecka i zmieniły zdanie. Oprócz najmłodszych w szkołach mogą pojawić się też ich starsi koledzy. Dzisiaj ruszyły konsultacje, na które w jedenastce zdecydowało się dotychczas czwórka uczniów


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24