25.05.2020 16:13 4 rp/TTM

Gdynia: Kino samochodowe przyciągnęło spragnionych filmowych wrażeń

Fot. Marek Trybański/TTM

Ogromny ekran na parkingu Gdynia Arena, dziesiątki aut i amerykański klimat kina samochodowego – w czasie epidemii może być to jeden z ciekawszych pomysłów na odrobinę rozrywki. W weekend w Gdyni można było zobaczyć klika filmowych seansów, a to dopiero przedsmak tego, co pojawi się na srebrnym ekranie.

Obecnie kina samochodowe przeżywają swój mały renesans. To za sprawą zamkniętych multipleksów i spragnionych emocji widzów, dla których domowe „sale kinowe” są już niewystarczające.

Od początku istnienia amerykańskiego modelu kina samochodowego ogromną jego zaletą był komfort widzów. Każdy może siedzieć w swoim samochodzie, może przyjechać z całą rodziną, dzieci nie przeszkadzają innym widzom. W czasach, które mamy, te zalety są na wagę złota. Taki klimat, tylko we współczesnym wydaniu, można było poczuć w Gdyni podczas inauguracji sezonu na kino letnie.

To kino powstało w ekspresowym tempie i postanowiliśmy ruszyć jeszcze w ten weekend. Wiemy, że mieszkańcy Trójmiasta są spragnieni kultury – wspomina Michał Drelich, organizator.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Wzorem klasycznych kin samochodowy pojawił się ogromny ekran, ale dźwięk został zrealizowany nieco inaczej niż miało to miejsce kilkadziesiąt lat temu. W pierwszych kinach plenerowych na szybach w samochodach wieszane były indywidualne głośniki. Potem w miarę popularyzacji nagłośnienia samochodowego, zaczęto stosować transmisję radiową. Takiego rozwiązania użyto także w Gdyni.

Na specjalnej częstotliwości radiowej, którą podawaliśmy naszym widzom można było usłyszeć filmowe dźwięki – dodają organizatorzy.

Fot. Marek Trybański/TTM

Pomysł zdecydowanie przypadł do gustu widzom, których nie zabrakło podczas pierwszej inauguracyjnej projekcji. Pary, całe rodzin, a nawet domowi pupile – parking Gdyni Areny był wypełniony po brzegi.

Byłem ciekaw jak uda się załatwić tę sprawę dźwięku i jestem mile zaskoczony, podobnie jak tym, że pomimo sporej ilości samochodów, nikt nikomu nie zasłania, a widok jest naprawdę dobry – komentował Mateusz z Gdyni.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Każdego dnia w kinie samochodowym wyświetlane będą dwa filmy biorąc pod uwagę tematykę. Są romantyczne poniedziałki, czy czwartki na sportowo. Przypomnijmy, że bilety na seanse są Bilety do nabycia na platformie kupbilecik.pl podobnie jak można zobaczyć tam całość repertuaru.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24