25.05.2020 12:20 0 rp/Pomorska.policja.gov.pl

Okradli samochód i wypłacili pieniądze. Odpowiedzą za włamanie

Źródło: pomorska.policja.gov.pl

Dwóch mężczyzn chciało wykorzystać sytuację i z otwartego samochodu ukradli pozostawione przez pokrzywdzonego pieniądze, karty płatnicze i dokumenty. Włamali się też na jego konto i wypłacili łącznie 1,5 tysiąca złotych. Nie unikną kary, którą może być nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani 34- i 30-latek usłyszeli łącznie pięć zarzutów dotyczących jednego zdarzenia, które miało miejsce w Nowym Porcie. Sprawcy wykorzystali okazję i po kradzieży z otwartego auta włamali się na konto pokrzywdzonego, trzykrotnie wypłacając pieniądze. W sumie z konta zniknęło 1,5 tys. zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z komendy miejskiej, którzy sprawdzili zapisy z kamer monitoringu, rozmawiali z osobami, które mogły mieć informację o przestępstwie. Policjanci na podstawie zdobytych informacji wytypowali i zatrzymali sprawców tego przestępstwa – relacjonują mundurowi.

Źródło: pomorska.policja.gov.pl

Do zatrzymania 34- i 30-latka doszło w jednym z mieszkań w rejonie dzielnicy Siedlce. W mieszkaniu policjanci podczas przeszukania znaleźli elektronarzędzia, które, jak się okazało, mężczyźni ukradli z kontenera na terenie jednego z placów budowy. Policjanci odnaleźli właściciela narzędzi, a ten złożył zawiadomienie w tej sprawie. Za kradzież oraz kradzież z włamaniem mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24