25.05.2020 11:35 0 mike/Gdynia.pl

Gdynia zainspirowała dokumentalistów. Miasto zagości na małym ekranie

Fot. Magda Śliżewska/Gdynia.pl

Już jesienią bieżącego roku będzie można obejrzeć na małych ekranach odcinek serialu „Miasta rytm” z Gdynią w roli głównej. W Gdyni można było zaobserwować ekipę, która realizowała materiał do tej produkcji.

Cykl „Miasta rytm”, który jest emitowany na antenie stacji Canal Plus, to subiektywna, ale ekscytująca podróż i odkrywanie na nowo polskich miast. Widzowie mogą zagłębić się w ich historię – i nie tylko – poznają ośrodki miejskie z Jerzym Majewskim, dziennikarzem, publicystą oraz badaczem architektury i sztuki. W poprzednim sezonie serialu zaprezentowano m.in. Gdańsk, Toruń, Wrocław czy Katowice. Obecnie powstaje drugi sezon, a bohaterką jednego z odcinków będzie Gdynia. Jak czytamy na stronie Gdynia.pl, twórcy zwrócili uwagę na modernizm, funkcjonalizm czy architekturę dwudziestolecia międzywojennego.

To nie jest film reklamowy, pokazujemy miasto takim, jakie jest naprawdę – podkreśla Jerzy Majewski.

Fot. Magda Śliżewska/Gdynia.pl

Dokumentaliści poruszali się tzw. ścieżką modernistyczną, z której słynie Gdynia. Być może w przyszłości przedwojenna gdyńska zabudowa trafi na Listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Takie są plany tutejszych władz, o czym wspominaliśmy m.in. tutaj. Póki co, Miasto z Morza i Marzeń zaprezentuje się szerszej publiczności telewizyjnej już jesienią. Reżyserem dokumentu jest Dariusz Kuciewicz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24