24.05.2020 15:55 0 rp/pomoskie.eu

Rowerzyści na Pomorzu mogą już korzystać z dodatkowych kilometrów ścieżek

Źródło: Pomorskie.eu

Oficjalnie otwarto szlak o długości 30 kilometrów. Nowe trasy przebiegają przez gminę Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie i miasto Pruszcz Gdański. Wpisują się w międzynarodowe szlaki rowerowe: R-10 i Wiślaną Trasę Rowerową (R-9). Testował je już marszałek województwa na swoim jednośladzie.

Pogoda zaczyna sprzyjać wycieczkom rowerowym, a teraz na Pomorzu jest więcej możliwości dla kolarzy i dla tych, którzy liczą na zapierające dech w piersiach widoki podczas rekreacyjnej wycieczki po okolicy.

Nowe odcinki tras rowerowych rozciągają się w Pruszczu Gdańskim wzdłuż ul. Przemysłowej do włączenia się do ul. Podmiejskiej oraz w gminie Pruszcz Gdański w Przejazdowie i na trasie Przejazdowo-Bogatka-Wiślinka. Natomiast w gminie Cedry Wielkie nowe trasy powstały przy przystani Błotnik i na wałach przeciwpowodziowych w miejscowościach Kiezmark, Leszkowy, Giemlice. Fragmenty rowerowych szlaków przechodzą też przez Cedry Wielkie i Cedry Małe do Kanału Śledziowego wraz z mostem nad Kanałem Śledziowym.

Nowa trasa jest zjawiskowa – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Rowerowa przejażdżka przez gm. Cedry Wielkie to świetna okazja, by podziwiać przepiękne żuławskie krajobrazy ciągnące się wzdłuż wału przeciwpowodziowego Wisły. To ciekawa kulturowo i przyrodniczo kraina naszego regionu. Cieszę się, że będzie jeszcze bardziej przyjazna rowerzystom. Także tym z dziećmi, gdyż szlak nie jest bardzo wymagający fizycznie – podkreśla Struk.

Łącznie rowerzystom do użytku oddano 30 km szlaku, a zrealizowanie tej inwestycji kosztowało prawie 14 mln złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24