22.05.2020 08:40 4 mike/PR Gdańsk

Wręczyli urzędnikowi ponad 125 tys. zł i dwa samochody, grozi im 12 lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: CBA

Do 12 lat więzienia może grozić trzem mężczyznom, którzy usłyszeli zarzuty udzielenia korzyści majątkowej pracownikowi gdyńskiego urzędu skarbowego. Zatrzymania dokonali na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Podejrzani mieli korumpować pracownika gdyńskiej skarbówki, który został zatrzymany w grudniu 2018 roku. Mężczyzna usłyszał wówczas zarzuty przyjmowania korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej, za co grozi 10 lat więzienia. Urzędnik został aresztowany, a już wtedy śledczy zapowiadali, że sprawa jest rozwojowa. Zarzuty usłyszeli wówczas dwaj przedsiębiorcy z Trójmiasta; obejmowały one wystawianie fikcyjnych faktur na kwotę ponad 1,3 miliona złotych.

Tym razem zatrzymani w ubiegłą środę (20 maja) mężczyźni usłyszeli zarzuty udzielenia osobie pełniącej funkcję publiczną korzyści majątkowej o znacznej wartości. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymania są wynikiem czynności podejmowanych w prowadzonym w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku, w śledztwie dotyczącym przestępstw gospodarczych i korupcji. Dotyczą wątku związanego z przyjmowaniem korzyści majątkowych przez funkcjonariusza publicznego – pracownika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni, w zamian za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa – podaje Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

Urzędnik gdyńskiej skarbówki miał otrzymać 125 500 złotych i dwa luksusowe samochody osobowe. Prokuratura złożyła wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec dwóch zatrzymanych. Wobec trzeciego zastosowano sankcję w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego w wysokości 200 tysięcy złotych i zakazu opuszczania kraju.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24