18.05.2020 16:03 0 mike/KPP Wejherowo

'Na podwójnym gazie' przewoził 10-latka – stracił prawo jazdy

Źródło: KPP Wejherowo

Sporym brakiem odpowiedzialności wykazał się 68-latek, którego zatrzymali policjanci z wejherowskiej drogówki. Kontrola trzeźwości wykazała, że miał on ponad pół promila alkoholu w organizmie, a poza tym przewoził w samochodzie 10-latka. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a chłopiec trafił pod opiekę jednego z rodziców.

Mimo licznych akcji prewencyjnych i informacyjnych, jazda „na podwójnym gazie” na drogach regionu wciąż nie należy do rzadkości. Kolejny tego typu przypadek ujawnili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Tym razem zatrzymano do kontroli 68-letniego kierowcę. Podczas rozmowy z mężczyzną mundurowi wyczuli woń alkoholu, dlatego przeprowadzili badanie trzeźwości.

W trakcie sprawdzania trzeźwości 68-letniego kierowcy okazało się, że jest on w stanie nietrzeźwości, gdyż przeprowadzone badanie alkotestem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Co gorsza, okazało się, że 68-latek przewoził swoim samochodem 10-latka. Mężczyźnie uniemożliwiono kontynuowanie jazdy, a chłopiec trafił pod opiekę jednego z rodziców. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które można trafić na dwa lata do więzienia. Sprawca musi się też liczyć z długoletnią utratą prawa jazdy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24