18.05.2020 13:10 3 mike/KMP Sopot

Wódka, papierosy i narkotyki – dwaj nastolatkowie z Gdyni 'zaszaleli' w Sopocie

Źródło: KMP Sopot

Dwaj chłopcy, w wieku 13 i 14 lat, poczuli się w sobotnią (16 maja) bardzo dorośli – na tyle, że złamali prawo. Trzynastolatek miał przy sobie amfetaminę, a jego starszy kolega raczył się wódką, papierosami i marihuaną. O losie obu nastolatków zadecyduje sąd rodzinny, uwzględniając stopień ich demoralizacji.

Do zatrzymania obu nastolatków, mieszkańców Gdyni, doszło około godziny 1:00. Uwagę mundurowych z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zwróciło ich zachowanie – na widok patrolu byli wyraźnie zdenerwowani.

Policjanci od razu postanowili sprawdzić, co się za tym kryje i podjęli interwencję wobec dwóch nastolatków. Na pytania policjantów, co robią w nocy na ulicy oraz czy nie mają przy sobie przedmiotów zabronionych, jeden z nich nagle zaczął uciekać. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali uciekającego nastolatka i znaleźli przy nim amfetaminę. U jego kolegi mundurowi zabezpieczyli częściowo opróżnioną butelkę wódki oraz papierosy – relacjonuje asp. Lucyna Rekowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Zatrzymani nastolatkowie nie chcieli współpracować z policjantami, a ich tożsamość udało się ustalić dopiero w gmachu sopockiej komendy, gdzie zostali doprowadzeni. Na miejscu wykonano test trzeźwości i na obecność narkotyków.

W wyniku tych działań śledczy ustalili, że 14-latek, oprócz posiadania przy sobie alkoholu i papierosów, znajduje się też pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność marihuany – dodaje Lucyna Rekowska.

Młodszy z nastolatków usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał, i trafił do policyjnej izby dziecka. Czternastolatek został przekazany opiekunowi prawnemu. Obaj zatrzymani staną przed sądem rodzinnym. Zakres możliwych sankcji jest dość szeroki: od upomnienia, poprzez nadzór kuratora, umieszczenie w młodzieżowej placówce wychowawczej, po osadzenie w zakładzie poprawczym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24