17.05.2020 13:29 0 mike/Gdynia.pl

Gdyńska komunikacja gotowa na większą liczbę pasażerów

Źródło: Gdynia.pl

Od poniedziałku (18 maja) ze środków komunikacji miejskiej będzie mogło skorzystać więcej pasażerów. Jak zapewniają przedstawiciele gdyńskiego magistratu, miasto jest dobrze przygotowane do tych zmian, a pasażerowie będą mieli możliwości, by sprawnie i bezpiecznie skorzystać z usług ZKM.

Ze względu na obowiązujące ograniczenia epidemiczne, do niedzieli (17 maja) gdyńskie autobusy i trolejbusy mogły zabrać tylko tylu pasażerów, ile wynosiła połowa liczby miejsc siedzących w danym pojeździe. Sytuacja zmieni się w poniedziałek, kiedy dostępnych będzie 30% wszystkich miejsc – siedzących i stojących. Nadal jednak połowa siedzeń nie będzie dostępna, o czym zresztą będą przypominać stosowne oznaczenia.

Od poniedziałku w autobusach i trolejbusach pojawią się dwa rodzaje plakatów informujących podróżujących o tych limitach, a wszyscy kierowcy w sieci gdyńskiej komunikacji zostali zobligowani do powiadamiania drogą radiową o każdej sytuacji, w której liczba pasażerów w pojeździe będzie przekraczała nowe normy. Na tej podstawie będziemy na bieżąco dostosowywać ofertę komunikacyjną dla mieszkańców, by była ona bezpieczna i jak najlepiej odpowiadała na ich potrzeby – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Warto zatem zwracać uwagę na oznaczenia i plakaty, które pojawią się na każdych drzwiach pojazdu, z wyjątkiem pierwszych, od strony kierowcy. Czy wprowadzane zmiany wydatnie odczują pasażerowie? To się okaże już w poniedziałkowy poranek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24