14.05.2020 18:00 0 rp/ Mat. pras.

Akcja ‘z miłości do lasu’ pomaga zachować porządek nie tylko od święta

Fot. Nadrmoski24.pl

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny dołączył do wymownej akcji „z miłości do lasu” i zachęca do udziału swoich odwiedzających. W Najbliższy piątek (15 maja) w oknach PPNT na piątym piętrze pojawi się hasło promujące inicjatywę: #CZYSTELASY.

"Z miłości do lasu" ma zachęcić wszystkich do zadbania o zielone tereny w okolicy, w których niestety, coraz częściej przybywa zanieczyszczeń. Wszystko po to, by dbałość o nasze lasy stała się nawykiem, a nie okolicznościowym zwyczajem. Za projektem stoi dwóch miłośników przyrody - Agata i Kamil.

Obecna globalna sytuacja mocno wpłynie na zmianę naszych nawyków. „Mniej znaczy więcej” stanie się bardziej realne, będzie nowym stylem życia. W mojej ocenie nastąpi pełna symbioza życia z naturą, dlatego tworząc ten projekt chcemy zwrócić uwagę na sytuację: nasz dom to nie tylko cztery ściany, to przede wszystkim otaczająca nas przyroda – podkreśla Agata Kiela, inicjatorka akcji.

Fot. Facebook

Jak zgodnie twierdzą pomysłodawcy, temat lasu pojawił się ze względu na położenie Gdyni, w której oboje mieszkają.

Jesteśmy częścią natury i zapomnieliśmy o tym przez codzienny pośpiech, niezrobione rzeczy, niezałatwione sprawy – dodaje Kamil Sumiński. – Wystarczyło kilka dni izolacji w naszych domach, w czasie trwającej pandemii, aby ludzie zwrócili uwagę na fakt, że las to nie tylko zwykły drzewostan.

Akcja o romantycznej nazwie prężnie rozwija się w mediach społecznościowych, gdzie można śledzić poczynania młodych inicjatorów. Z postów przez nich publikowanych można dowiedzieć się jak dbać o naturę oraz jak zmienić swoje nawyki na te przyjazne środowisku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24