14.05.2020 13:28 20 mike/KPP Wejherowo

'Żaba' usłyszał zarzuty, może trafić na 10 lat do więzienia

Źródło: KPP Wejherowo

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje o aresztowaniu na trzy miesiące 38-latka, który wcześniej uprzykrzał życie mieszkańców Wejherowa. Oprócz notorycznych kradzieży alkoholu, produktów spożywczych czy odzieży, mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, a za to przestępstwo można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Można śmiało stwierdzić, że 38-letni bezdomny, który grasował w Wejherowie, po prostu kpił sobie z prawa, a kradzieże traktował jako sposób na życie. O jego działalności i bezradnych mieszkańcach miasta pisaliśmy w tym artykule. Jak już wcześniej informowaliśmy, w środę (13 maja), na mocy decyzji Sądu Rejonowego w Wejherowie, mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci od pewnego czasu pracowali nad sprawami kradzieży, do których dochodziło w lokalnych sklepach. Funkcjonariusze w trakcie przeglądania zapisów monitoringu wiedzieli, że sprawcą jest ten sam mężczyzna. Sprawca kradł ze sklepów alkohol, artykuły spożywcze, odzież, włamał się także do witryny sklepowej i ukradł z niej dwa telefony komórkowe – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Co prawda, kradzież przedmiotu o wartości poniżej 500 złotych jest wykroczeniem zagrożonym jedynie karą grzywny, ale wejherowscy kryminalni połączyli sprawy drobniejszych kradzieży. Istniały bowiem przesłanki, że mogły one stanowić przestępstwa w czynie ciągłym. Ostatecznie mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy przez strażników miejskich. Po przesłuchaniu 38-latek usłyszał zarzuty. Cztery z nich dotyczyły kradzieży mienia, w tym dwa w czynie ciągłym; poza tym prokuratura zarzuciła mężczyźnie kradzież z włamaniem.

Za kradzież mienia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem – od roku do 10 lat. Przypadek 38-latka może być przestrogą dla osób, które uważają, że drobne kradzieże to jedynie błahe wykroczenia. Jeśli śledczy połączą kilka takich przypadków w jedną całość, sprawcy grożą poważne sankcje karne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24