12.05.2020 14:10 19 mike/KPP Wejherowo

Zemściła się za wezwanie policji i… podpaliła samochód

Screen z kamery Nadmorski24.pl

Na pięć lat może trafić do więzienia 27-latka, która jest podejrzana o podpalenie samochodu na jednym z osiedli w Wejherowie. Jak udało się ustalić śledczym, kobieta miała dokonać tego przestępstwa, ponieważ zamierzała się zemścić na znajomym, który wcześniej wezwał policję w jej sprawie.

W sobotnią (9 maja) noc wejherowscy policjanci i strażacy odebrali wezwanie o płonącym samochodzie na jednym z wejherowskich osiedli. Do zdarzenia doszło przed godziną 23:00.

Na miejsce skierowani zostali policjanci, aby ustalić okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze, pracując na miejscu podpalenia, ustalili, że związek ze sprawą mogła mieć kobieta, która była widziana w pobliżu palącego się samochodu i uciekła w stronę pobliskiego lasu – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Mundurowi rozpoczęli przeczesanie przyległych terenów, w tym również okolic pobliskiej drogi przez las. Ostatecznie kobietę zatrzymano po około trzech godzinach, przed godziną 2:00. Zatrzymana trafiła do wejherowskiej komendy policji i spędziła noc w policyjnej celi.

Została już przesłuchana i usłyszała zarzuty dotyczące zniszczenia mienia oraz zniszczenia dokumentów, które znajdowały się wewnątrz pojazdu. Jak ustalili funkcjonariusze kobieta podpaliła samochód znajomego z zemsty, za wcześniejsze wezwanie do niej interwencji policji – dodaje Anetta Potrykus.

Wedle obowiązującego prawa, ze zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24