12.05.2020 09:30 0 mike/KMP Gdańsk

Szczęśliwy finał poszukiwań małego rowerzysty

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Rodzinna przejażdżka rowerowa zakończyła się krótkotrwałymi, ale szeroko zakrojonymi poszukiwaniami siedmioletniego chłopca. W akcji uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Na szczęście, dziecko dość szybko udało się odnaleźć – całe i zdrowe.

Do opisanego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (10 maja), w późnych godzinach popołudniowych, w Gdańsku. Po godzinie 18:00 policjanci z Nowego Portu odebrali zgłoszenie o zaginięciu siedmiolatka, który, wraz ze swoją mamą, poruszał na popularną, nadmorską trasą rowerową od strony Sopotu w kierunku Brzeźna. W pewnym momencie matka chłopca straciła dziecko z oczu.

Kobieta zawiadomiła służby, które natychmiast zaczęły poszukiwania. Policjanci z komisariatów w Nowym Porcie oraz na Przymorzu w pierwszej kolejności zaczęli sprawdzać drogę, którą jechał chłopiec oraz boczne ścieżki leśne, parki, place zabaw i deptaki. Podczas poszukiwań funkcjonariusze wykorzystali urządzenia nagłaśniające w radiowozach. Policjanci sprawdzili kilka adresów, pod które mógł pojechać zagubiony 7-latek. Dyżurny komisariatu natychmiast przekazał informację o rysopisie dziecka do korporacji taxi oraz poprzez centralę do motorniczych tramwajów i kierowców autobusów miejskich – informują mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

W poszukiwania zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów. W akcji brali też udział żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Co najważniejsze – chłopiec, cały i zdrowy, został odnaleziony po godzinie 19:00 na gdańskim Przymorzu, w pobliżu ulicy Obrońców Wybrzeża.

Policjanci apelują o rozsądek i nadmierną ostrożność, jeżeli chodzi o dzieci w miejscach zatłoczonych. Warto na czas wycieczki bądź spaceru wyposażyć dziecko w opaskę na rękę z numerem telefonu rodzica lub opiekuna. Powiedź swojemu dziecku, gdzie oraz w jaki sposób ma szukać pomocy, gdy się zgubi – sugerują policjanci z Gdańska.

Mundurowi apelują, by nie tracić czasu na samodzielne poszukiwania zaginionego dziecka. W takich wypadkach czas ma duże znaczenia, dlatego zawsze warto zwrócić się o pomoc do przedstawicieli służb.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24