11.05.2020 14:03 12 mike/KPP Wejherowo

Nastoletni motocyklista bez uprawnień trafił do szpitala po wypadku

Źródło: KPP Wejherowo

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 6 w Wejherowie. Osiemnastolatek, który kierował motocyklem, zderzył się z samochodem marki Mitsubishi. W wyniku zderzenia ucierpiał motocyklista, który został przewieziony do szpitala. Okazało się, że młody mężczyzna poruszał się jednośladem, mimo braku stosownych uprawnień.

Do opisanego zdarzenia doszło w piątkowy (8 maja) wieczór, przed godziną 21:00. Zgłoszenie ws. wypadku z udziałem motocykla i samochodu dostawczego na ulicy I Brygady Pancernej WP wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze wejherowskiej drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Policjanci wstępnie ustalili, że 18-letni motocyklista uderzył w tylni lewy bok samochodu mitsubishi, którym kierował 30-latek. W wyniku zderzenia, motocykl wywrócił się, a jego ranny kierowca został przetransportowany do szpitala – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Kontrola trzeźwości wykazała, że obaj kierowcy, którzy uczestniczyli we wspomnianym zdarzeniu drogowym, byli trzeźwi. Po weryfikacji danych okazało się jednak, że 18-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia motocykli. Wyjaśnianiem szczegółów tego zdarzenia drogowego zajmują się policjanci z wejherowskiej komendy powiatowej.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24