08.05.2020 10:01 1 rp/ KPP Wejherowo

Pod wpływem narkotyków opiekowała się dzieckiem i spanikowana wyskoczyła przez balkon

Fot. Archiwum TTM

W czwartek (7 maja) policjanci z Wejherowa zatrzymali 27-letnią kobietę, która będąc pod wpływem narkotyków opiekowała się swoją 2-letnią córeczką. W obawie przed poniesieniem konsekwencji, kobieta chciała uciec i wyskoczyła przez balkon znajdujący się na pierwszym piętrze budynku.

Policjanci zostali wezwani na interwencję o godzinie 8:00 rano do jednego z mieszkań na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta znajduje się prawdopodobnie pod wpływem narkotyków i ma pod opieką małe dziecko. Kiedy mundurowi zapukali do drzwi kobiety, ta nie chciała ich otworzyć i jak się okazało, próbowała uciec wyskakując przez balkon.

Po krótkim pościgu została zatrzymana przez policjantów. 27-latka zostawiła swoje dziecko samo w zamkniętym na klucz mieszkaniu. Na miejsce wezwano strażaków – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Strażacy weszli na balkon i udało im się dostać do mieszkania. Po wykonaniu badań i ustaleniach z sędzią rodzinnym, dziecko zostało przekazane pod opiekę najbliższej rodziny.

Kobieta została przewieziona do wejherowskiej komendy, gdzie została zbadana narko-testem, który wykazał, że może być pod wpływem kokainy, dlatego też pobrano od niej krew do analizy – dodaje rzecznik.

Po uzyskaniu wyniku badania krwi, który określi zawartość narkotyku w organizmie niewykluczone, że 27-latka usłyszy zarzut dotyczący narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecka.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24