07.05.2020 15:30 3 raz

Policja zatrzymała seryjnego włamywacza z Pucka

fot. KPP Puck

Aż siedem zarzutów kradzieży usłyszał mieszkaniec powiatu puckiego, który zimą tego roku włamał się do jednego z domów w Pucku oraz do garaży. Ukradł przedmioty warte kilka tysięcy złotych. Część z nich udało się odzyskać.

W połowie stycznia puccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w mieście. Sprawca ukradł z mieszkania przedmioty gospodarstwa domowego o łącznej wartości około 5 tysięcy złotych.

Kryminalni ustalili, że za tym przestępstwem stoi 42-letni mieszkaniec powiatu puckiego, który pod koniec kwietnia został zatrzymany przez mundurowych. Policjanci podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kradzieży odzyskując część skradzionych rzeczy, które trafiły do właściciela – relacjonuje st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Na tym nie koniec. Śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna odpowiedzialny jest także za dokonanie kilku innych kradzieży i włamań do garaży, skąd ukradł elektronarzędzia oraz 180 litrów oleju napędowego. Do tych zdarzeń dochodziło od stycznia do końca lutego. Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad tysiąc złotych.

Policjanci przesłuchali zatrzymanego 42-latka i przedstawili mu siedem zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Prokurator Rejonowy w Pucku na wniosek policji wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju – dodała przedstawicielka puckich stróżów prawa.

Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24