04.05.2020 12:15 6 raz

On chciał potrącić, ona pluła w kierunku policjanta

fot. KWP Gdańsk

Na widok policjanta kierowca samochodu osobowego próbował potrącić stróża prawa, a następnie uciec. Padły strzały. Podczas zatrzymania kierowcy, jego koleżanka, która z nim podróżowała, pluła w kierunku policjantów.

W niedzielę (3 maja) kilka minut po godzinie 18:00 na skrzyżowaniu ulic Przywidzkiej i Jabłoniowej w Gdańsku policjant ruchu drogowego chciał zatrzymać do kontroli kierowcę opla, który miał widoczne uszkodzenia pokolizyjne.

Funkcjonariusz dał kierującemu polecenie do zatrzymania się za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten widząc radiowóz, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjant ruszył za nim w pościg - relacjonują pomorscy stróże prawa.

Podczas tej interwencji kierowca opla próbował potrącić policjanta. Funkcjonariusz wykorzystał broń palną i oddał strzały w kierunku opon samochodu, by go zatrzymać.

W międzyczasie pojawiły się inne policyjne patrole, by udzielić wsparcia funkcjonariuszowi. W pościgu i zatrzymaniu sprawcy pomógł też funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, który był w czasie wolnym od służby i widział całe zdarzenie. Ostatecznie 26-letni kierowca opla po pościgu pieszym został zatrzymany i obezwładniony na ul. Łowców. W międzyczasie z opla uciekła też 24-letnia pasażerka, którą ujęli świadkowie i przekazali w ręce policjantów. Kobieta była agresywna, znieważała policjantów wulgarnymi słowami i pluła w ich kierunku – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Ma tym nie koniec "wybryków" zatrzymanych. Po sprawdzeniu danych 26-latka okazało się, że ma on dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi, a w jego aucie funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Mężczyźnie pobrano krew do badań na obecność alkoholu i środków odurzających w organizmie, analiza krwi wykazała, że mężczyzna kierował samochodem pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali 26-latka i jego koleżankę w policyjnym areszcie.

W poniedziałek policjanci doprowadzą zatrzymanych do prokuratury. 26-latek najprawdopodobniej usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, złamania sądowego zakazu, kierowania samochodem, pod wpływem narkotyków i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. 24-latka podejrzewana jest natomiast o znieważenie policjantów. Za popełnione przestępstwa grozi im 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskują do prokuratora, aby ten wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny i objęcie dozorem 24-latki - dodali policjanci z Pomorza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24