28.04.2020 08:20 2 mike

Wejherowscy nauczyciele śpiewająco wsparli maturzystów

Źródło: Screen z serwisu Youtube.com

W ciągu ostatnich tygodni sporo się mówi o trudnej sytuacji uczniów, zwłaszcza maturzystów, którzy dopiero w ubiegły piątek (24 kwietnia) poznali termin rozpoczęcia egzaminów dojrzałości. Abiturienci, choć powinni teraz przede wszystkim myśleć o własnej przyszłości, muszą się zmagać z problemami teraźniejszości. W tej trudnej sytuacji liczy się każda forma wsparcia, a jeśli pochodzi ono wprost od nauczycieli, tym bardziej jest cenne.

Nawet jeśli źle nam wróżą
My za życie toast wznieśmy winem z róży

Te słowa piosenki „Tak bardzo wierzę w nas” z pewnością na długo zapamiętają tegoroczni maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, a być może nie tylko oni. Z takim przesłaniem – w nietypowej, muzycznej oprawie – zwrócili się do nich nauczyciele. I zrobili to w nowoczesnej, przystępnej formie, publikując teledysk w serwisie Youtube.com.

Klip został nagrany, zgodnie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, w warunkach domowych. Możemy w nim podziwiać możliwości wokalne wejherowskich pedagogów, jednak najważniejsza jest siła wspólnego przekazu, która wybrzmiewa z całą mocą – niezależnie od sytuacji, trzeba wierzyć w lepsze jutro. Każdy kryzys kiedyś się kończy, a po burzy zawsze świeci słońce. Tak będzie i w przypadku maturzystów z wejherowskiego „Sobieskiego”. Zresztą przesłanie z utworu Zbigniewa Wodeckiego może trafiać nie tylko do uczniów z Wejherowa. Przyda się ono każdemu w trudnych czasach, w których wiele osób zmaga się z poczuciem niepewności i strachem o przyszłość.

Klip wejherowskich nauczycieli pojawił się w serwisie Youtube.com w minioną sobotę (24 kwietnia), a do wtorkowego (28 kwietnia) poranka miał już niemal 17 tysięcy odsłon. Pomysłodawcami i głównymi wykonawcami piosenki są nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie – Barbara Malawska, Beata Płotka oraz Tomasz Lesner. O oprawę techniczną i montaż zadbał Paweł Malawski, absolwent szkoły, a obecnie student III roku realizacji dźwięku Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24