24.04.2020 09:09 33 mike/Wejherowo.pl

Kierowcy mogą parkować przy wejherowskim dworcu

Fot. Wejherowo.pl

W czwartek (23 kwietnia), mimo trwających jeszcze robót, udostępniono dla kierowców parking nieopodal dworca kolejowego w Wejherowie. Łącznie z parkingu będzie mogło skorzystać 172 kierowców, w tym 11 miejsc przeznaczono dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Wielofunkcyjny parking jest jednym z kluczowych elementów Węzła Kwiatowa, który ma ułatwić korzystanie z komunikacji zbiorowej. W czwartek został on udostępniony do użytku, choć konieczne jest jeszcze prowadzenie robót budowlanych, a cały projekt nie został w pełni ukończony. To na pewno dobra wiadomość dla wszystkich zmotoryzowanych.

Bardzo się cieszymy, że możemy w końcu oddać lokalnej społeczności część inwestycji. Na pewno znacząco ułatwi to życie mieszkańców miasta, ale również mieszkańców powiatu – mówił Piotr Kęsikowski, dyrektor z firmy Skanska SA.

Fot. Wejherowo.pl

Fot. Wejherowo.pl

Wejherowski parking jest jednym z projektów realizowanych w formule tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na obszarze Stowarzyszenia Obszar Metropolitalny Gdańsk–Gdynia–Sopot. Podobne projekty drogowe powstają w 24 innych lokalizacjach, po to by usprawnić korzystanie z transportu publicznego.

Fot. Wejherowo.pl

Fot. Wejherowo.pl

W ramach inwestycji zbudowano powstały 172 miejsca postojowe, w tym 11 dla osób niepełnosprawnych. Powstało również dziewięć miejsc postojowych typu „kiss & ride”, siedem stanowisk dla taksówek, a także dwie zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi. Zakres robót był jednak znacznie szerszy.

Wybudowano także drogi dojazdowe i ciągi piesze z kostki betonowej. Obok parkingu wzdłuż drogi krajowej nr 6 powstała ścieżka rowerowa o długości 723 metrów, a na parkingu została usytuowana wiata rowerowa i stojaki łącznie na 48 rowerów. Zadbano o ławki, kosze śmietnikowe i zieleń uliczną. Wykonano dwie windy umożliwiające zjazd bezpośrednio do tunelu prowadzącego do dworca PKP, a także oświetlenie i monitoring wizyjny czuwający nad bezpieczeństwem osób i pojazdów. Parking posiada pełną infrastrukturę podziemną, m.in. kanalizację deszczową – informuje wejherowski magistrat.

Fot. Wejherowo.pl

Fot. Wejherowo.pl

O wcześniejsze oddanie do użytkowania parkingu zabiegali zarówno mieszkańcy miasta, jak i lokalni samorządowcy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24