22.04.2020 11:40 0 mike/UM Rumia

Rumscy samorządowcy wsparli strażaków i wejherowski szpital

Mat. pras. UM Rumi

Łącznie 260 tysięcy złotych przekaże rumski samorząd na wsparcie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz wejherowskiego szpitala specjalistycznego. Radni podjęli decyzję w tej sprawie podczas wtorkowej (21 kwietnia) sesji Rady Miejskiej Rumi.

Strażacy z wejherowskiej komendy powiatowej otrzymają z rumskiej kasy miejskiej 150 tysięcy złotych. Środki zostaną wykorzystane na zakup nowego, ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego o wartości miliona złotych. Uwagę zwracają parametry samochodu – będzie on jedynym w tej części powiatu nowym pojazdem ratowniczym o tak dużych możliwościach magazynowania wody. To na pewno przełoży się na bezpieczeństwo mieszkańców.

Pojazd będzie wyposażony m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 5000 litrów, 500-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy, autopompę, system z linią szybkiego natarcia do podawania wody i piany, a także działko wodno-pianowe oraz maszt oświetleniowy. Pozostały sprzęt zostanie przełożony z samochodu, który służy strażakom już od 15 lat – informuje rumski magistrat.

Nowy wóz bojowy na stałe będzie stacjonował w Rumi, w tutejszej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Jego zakup ma być zrealizowany jeszcze w bieżącym roku.

Mat. pras. UM Rumi

Rumscy radni zadecydowali również o wsparciu Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie. Do placówki trafi 100 tysięcy złotych, które będą przeznaczone na budowę przyszpitalnego parkingu, o co wielokrotnie apelowali mieszkańcy regionu. Koszt tej inwestycji ma wynieść 1,5 miliona złotych i będzie pokryty z wkładu poszczególnych samorządów powiatu wejherowskiego.

Ponadto wejherowski szpital, który leczy mieszkańców Rumi, otrzyma od miasta 10 tysięcy złotych na zakup urządzenia służącego do dekontaminacji wnętrz ambulansów oraz powierzchni sprzętu medycznego – czytamy w komunikacie prasowym Urzędu Miasta Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24