07.04.2020 15:29 0 Gol

Kiedyś grała w APS Rumia. Dziś jest jedną z najskuteczniejszych zawodniczek I ligi

Fot. SMS PZPS Szczyrk

Z 288 zdobytymi na koncie punktami sezon siatkarski w siatkarskiej I lidze kobiet zakończyła Paulina Damaske, która w przeszłości reprezentowała barwy APS Rumia. Ten wynik sklasyfikował ją na szóstym miejscu wśród najskuteczniejszych zawodniczek sezonu na zapleczu ekstraklasy.

Podobnie jak w innych rozgrywkach, Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił przedwcześnie zakończyć sezon, z powodu panującej epidemii w Polsce koronawirusa. Zarząd PZPS w I lidze kobiet postanowił uznać końcową kolejność drużyn po zakończeniu rundy zasadniczej. Tym samym zwycięzcą rozgrywek w sezonie 2019/2020 została drużyna Joker MEKRO ENERGOREMONT Świecie. Ale rumscy sympatycy siatkówki powinni zwrócić też uwagą na siódmy zespół tabeli, czyli SMS PZPS Szczyrk I. W barwach tej drużyny w minionym sezonie grała 19-letnia Paulina Damaske, której pierwszym klubem w karierze był APS Rumia, pod skrzydłami trenera Roberta Sawickiego.

Indywidualnie miniony sezon siatkarka urodzona w Malborku może indywidualnie uznać za udany. Wśród najlepiej punktujących zawodniczek w I lidze Damaske uplasowała się na szóstym miejscu z 288 punktami na koncie. Dodajmy, że w tej klasyfikacji wygrała Aleksandra Dudek (SAN-Pajda Jarosław) z 401 punktami. Ponadto „Damaszi”, jak nazywają ją znajomi, w minionym sezonie rozegrała 21 meczów, zaliczyła 20 asów i zdobyła 31 punktów blokiem.

Moim zdaniem na pewno dużą zaletą w byciu siatkarką jest to, że poznaje się dużo wspaniałych ludzi – trenerów, zawodniczki ze swojego i przeciwnych klubów, a przede wszystkim niesamowitych kibiców, którzy oddają serca na trybunach. Poza tym zostają w nas ogromne emocje i wspomnienia, których nikt nam nie zabierze. Miałam okazję być na ME w Albanii, MŚ w Argentynie i te wszystkie uczucia zostaną ze mną na zawsze. Emocje, jakie towarzyszą takim wydarzeniom, są niesamowite i do niczego nie da ich się porównać. Wspaniale jest móc odśpiewać hymn przy dużej publiczności, a mnie za każdym razem przechodzi dreszcz i mam w oczach łzy. Dla mnie bycie siatkarką nie ma jakiś większych wad, ponieważ każde poświecenie, które inni uważają za stratę czasu, to dla minie krok do osiągnięcia swojego celu. Oczywiście, jest ciężko, ponieważ czasami trzeba wiedzieć, na co w danym momencie można sobie pozwolić albo zwyczajnie nie ma się czasu na spotkania ze znajomymi czy imprezy, czyli takie typowe rzeczy, które robią nasi rówieśnicy. Uważam jednak, że warto poświęcić ten czas na treningi. To co już osiągnęłam, znaczy dla mnie bardzo wiele, a wierzę, że uda mi się osiągnąć jeszcze więcej – powiedziała Paulina Damaske w jednym z wywiadów na portalu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Z sukcesu swojej wychowanki dumni są również przedstawiciele rumskiego zespołu. Podkreślili to w mediach społecznościowych.

Nasza wychowanka Paulina Damaske w tym sezonie brylowała nie tylko na juniorskich, ale również na I-ligowych parkietach. Zachęcamy do oddania głosu na Paulinę. Śledzimy rozwój kariery rumianki z wielką radością i mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli oglądać Paulę w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju, a potem to już tylko kadra – napisał w mediach społecznościowych APS Rumia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24