04.04.2020 16:36 20 Kwt/KPP Wejherowo

Powiat wejherowski: Posypały się wysokie mandaty za nieprzestrzeganie zasad związanych z epidemią

zdjęcie ilustracyjne/archiwum KPP Wejherowo

Policjanci z Wejherowa kontrolują parki, plaże nadmorskie i przy jeziorach oraz inne miejsca grupowania się większych ilości osób. W działania zaangażowali się również funkcjonariusze innych służb mundurowych. Ich zadaniem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19.

Wynik piątkowych działań policjantów pokazuje spore zdyscyplinowanie społeczeństwa, jednak nie obyło się bez kilku przypadków łamania zasad.

Do pierwszej interwencji doszło w Zwartowie (gmina Choczewo). Mundurowi zauważyli idących blisko siebie dwóch mężczyzn, jeden z nich pił alkohol.

Kiedy podjechali i rozpoczęli interwencję ustalili podczas rozmowy, że mężczyźni szli do swojej znajomej na imprezę. Oczywiście to nie była ważna potrzeba życiowa, aby opuszczać miejsce zamieszkania, wobec czego obaj zostali ukarani mandatami w maksymalnej wysokości, jeden z nich dodatkowo za spożywanie alkoholu – wyjaśnia Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Do kolejnej interwencji doszło w Nadolu (gmina Gniewino). Około godziny 23:00 mundurowi patrolowali rejon przy jeziorze.

Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę idącego w kierunku jeziora. Podczas legitymowania okazało się, że był on nietrzeźwy, wyszedł z domu, bo chciał iść na molo, na spacer. Okazało się także, że już przeszedł spory odcinek drogi. Policjanci wyjaśnili mu, że nie ma powodu, dla którego opuścił swoje miejsce zamieszkania i że spacery m.in. po molo, plażach, bulwarach i parkach, czy lasach są zabronione. Został także ukarany mandatem karnym – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Przypominamy, że kto naruszy przepisy związane z epidemią, musi liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Za ich złamanie grozi kara grzywny od 5 do 30 tys. zł. Policjanci apelują. W drodze o Wasze bezpieczeństwo #zostańcie w domu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24