02.04.2020 19:33 2 NW/Rumia.eu

Rumia przekaże przyłbice ochronne dla Szpitali Pomorskich

Źródło:Rumia.eu

Przyłbice stają się coraz bardziej popularnym sprzętem wspomagającym służby medyczne w walce z koronawirusem. Te, w najbliższym czasie przekaże na rzecz Szpitali Pomorskich urząd miasta w Rumi.

Co najmniej 1200 przyłbic trafi do lekarzy, pielęgniarek, załóg karetek z wejherowskiego szpitala czy służb mundurowych. Ten niepozorny „kawałek plastiku” chroni wszystkich, którzy pracują na pierwszej linii frontu i narażeni są na bliski kontakt z chorymi. Dzięki współpracy rumskiego urzędu z lokalną pracownią reklamy „One” przyłbice trafią do wszystkich Szpitali Pomorskich i sprawią, że walka z obecnym wrogiem numer jeden będzie nieco bezpieczniejsza.

Źródło:Rumia.eu

Ponadto miasto przekaże szpitalom środki na zakup sprzętu służącego dekontaminacji, czyli usunięciu i dezaktywacji substancji szkodliwych. Dzięki temu możliwe będzie odkażanie wnętrz ambulansów i sprzętu medycznego.

Z koronawirusem walczą również miejskie jednostki. Pracownicy i wolontariusze Centrum Integracji Społecznej w Rumi szyją maseczki ochronne m.in. dla przychodni, wejherowskiego szpitala, sklepów spożywczych czy też służb mundurowych. Natomiast pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pomagają osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym oraz przebywającym na kwarantannie poprzez zakupy i dostarczanie żywności oraz produktów pierwszej potrzeby – czytamy na rumia.eu.

Źródło:Rumia.eu

Źródło:Rumia.eu

Z inicjatywy miejskich radnych uruchomiona została również Zbiórka rzeczy dla Szpitali i Stacji Pogotowia Ratunkowego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24