02.04.2020 11:26 0 Gol

Luzińskie tenisistki w Ekstraklasie!

Fot. GOSRiT Luzino

Polski Związek Tenisa Stołowego z powodu epidemii koronawirusa w Polsce postanowił zakończyć tegoroczne, centralne rozgrywki ligowe . Klasyfikacja końcowa rozgrywek została ustalona na podstawie aktualnych tabel, w których Mar-Bruk ZRB GOSRiT Luzino, będąc obecnie na pozycji lidera I Ligi Kobiet, otrzymał promocję do Ekstraklasy.

W konsekwencji epidemii choroby COVID-19 na całym świecie podejmowane są bezprecedensowe decyzje – przełożenie Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 oraz Hana Bank 2020 ITTF World Team Table Tennis Championships, bezpośrednio dotykające środowisko tenisa stołowego, to tylko niektóre z nich. Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego w minioną niedzielę przedłużyła zawieszenie wszelkich rozgrywek do końca czerwca. Świat sportu zatrzymał się. Wszyscy oczekujemy możliwie szybkiego zażegnania kryzysu, lecz musimy również rozwiązać bieżące problemy, wywołane sytuacją kryzysową. Od przeszło dwóch tygodni Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego rozważał możliwe scenariusze działań. W wyniku głosowania obiegowego, zapadła decyzja o zakończeniu rozgrywek ligowych szczebla centralnego – powiedział Dariusz Szumacher, prezes Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Jednym z zapisów podjętej uchwały przez związek jest taki, że „do Ekstraklasy Kobiet i Superligi Mężczyzn awansują drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek zajmowały pierwsze miejsca w swoich grupach I ligi”. To pocieszająca wiadomość dla żeńskiej drużyny tenisa stołowego z Luzina. Mar-Bruk ZRB GOSRiT, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

To wielka chwila dla całego luzińskiego sportu. Od przyszłego roku nasz klub czeka rywalizacja z najlepszymi – mówi Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT w Luzinie. – Ten historyczny sukces to zasługa całej drużyny, ale przede wszystkim jest wynikiem determinacji Waldemara Płotki i jego brata, Henryka, którzy wspólnie od podstaw tworzyli sekcję tenisa stołowego w GOSRiT Luzino. Oni wraz ze swoimi córkami, Magdaleną i Katarzyną, przechodzili wszystkie szczeble awansu sportowego, którego zwieńczeniem jest ten awans. Wielkie słowa podziękowania należą się również wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wspierali rozwój tenisa w naszym klubie. Tutaj należy również podziękować władzom gminy Luzino, które wspierają nasz zespół finansowo oraz poprzez budowę nowego obiektu Sali Sportowej przy ul. Szkolnej stworzyli znakomite warunki do rozwoju nie tylko tenisa, na naszym terenie – dodaje Klecha.

Skład Mar-Bruk ZRB GOSRiT Luzino: Katarzyna Płotka, Magdalena Płotka, Zhaludok Nuriya, Maja Garbino, Małgorzata Mika i Anna.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24