01.04.2020 14:39 0 Gol

Siedem tysięcy osób w wirtualnych turniejach Ekstraklasy

Fot. Pixabay.com

Trzy turnieje Ekstraklasy, organizowane pod hasłem #ZostanWDomu z FIFA20, zgromadziły w ostatni weekend marca siedem tysięcy graczy. Tylko do piątkowej rywalizacji zarejestrowało się 3,1 tysiąca osób, co stanowi rekord w liczbie uczestników pojedynczego turnieju FIFA w Polsce.

Ekstraklasa zorganizowała turnieje, których celem była zachęta do pozostania w domu, w okresie epidemii. Udało się zgromadzić rekordową liczbę uczestników, mimo że rejestracja trwała zaledwie kilka dni – od wtorku 24 marca do startu każdego z trzech turniejów w piątek, sobotę i niedzielę. W komunikację i promocję wydarzenia zaangażowały się wszystkie kluby Ekstraklasy oraz ich piłkarze. Cześć z nich nagrywała w swoich domach filmiki zachęcające do udziału, udostępniane na kanałach klubowych.

Zawodnicy wzięli także udział w rywalizacji, a wśród uczestników turnieju znaleźli się m.in. Maciej Rosołek z Legii, Bartosz Rymaniak z Piasta, Karol Fila z Lechii, Michał Nalepa z Arki, Zvonimir Kozulj z Pogoni, Jakub Rzeźniczak z Wisły Płock czy Zoran Arsenić z Jagiellonii. Najdalej w turnieju zaszedł Sebastian Bergier ze Śląska, który odpadł dopiero w 1/16 finału.

Na kanałach niektórych klubów można było obejrzeć streamy z rozgrywki w grze FIFA z udziałem piłkarzy oraz esportowców reprezentujących kluby. Transmisje te były udostępniane na social mediach Ekstraklasy, Canal+ Sport oraz ESL Polska. Streamy wygenerowały łącznie ponad 200 tysięcy wyświetleń. Pokazuje to, jak dużym zainteresowaniem cieszą się rozgrywki esportowe w czasie wstrzymania ligi piłkarskiej. Ekstraklasa wspólnie z partnerami – ESL Polska i Lagardere Sports – pracuje obecnie nad kolejnym projektem angażującym kluby w wirtualne rozgrywki w grze FIFA20.

Rywalizacja pomiędzy użytkownikami przyniosła mnóstwo emocji i zapewniła rozrywkę, w czasie gdy wszyscy musimy unikać wychodzenia z domu. Gra toczyła się systemem turniejowym – do jednego zwycięstwa w początkowych rundach, do dwóch zwycięstw od ćwierćfinałów. Walka na wirtualnych boiskach odbywała się oddzielnie na konsolach PlayStation oraz Xbox, dzięki czemu wyłoniono sześciu zwycięzców z trzech dni turniejowych. Dla tych, którzy stanęli na podium, przewidziano nagrody – informują organizatorzy.

Pełna lista nagrodzonych

XBOX

Piątek

 1. FuRMaN

 2. Riptorek

 3. natsu

Sobota

 1. Riptorek

 2. FuRMaN

 3. koniu_94

Niedziela

 1. natsu

 2. FuRMaN

 3. ksioner

PlayStation

Piątek

 1. Zalewskyy

 2. Tomek601

 3. Dovsea

Sobota

 1. DawidPLx999

 2. mrn

 3. F10_ADK

Niedziela

 1. Pontonix300

 2. mrn

 3. Zalewskyy


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24