05.04.2020 08:30 0 Kwt/UM Gdańsk

Chcesz efektywnie wesprzeć szpitale? Zaloguj się na specjalnej platformie

fot. archiwum

Każdy może wesprzeć szpitale w Polsce. Powstała strona internetowa, która ma ułatwić koordynację pomocy organizacji, firm i osób prywatnych dla szpitali na Pomorzu i na terenie całej Polski.

Obecnie na platformie swoje potrzeby publikują takie szpitale, jak: Copernicus PL (Szpital im. Kopernika, Szpital im. św Wojciecha, Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku), Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku, Szpital Specjalistyczny w Prabutach, Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

W szpitalach już teraz panuje ogromne poruszenie. Wiele indywidualnych osób, przynoszących przypadkowe rzeczy, w pewnym momencie zaczyna utrudniać pracę ochrony zdrowia, zamiast ją ułatwiać – czytamy w informacji wstępnej na ogólnopolskiej stronie Wsparcie dla Szpitala. – Dlatego warto dać szpitalom możliwość jasnego wskazania, co dokładnie jest potrzebne, a Wam – darczyńcom – zadeklarowania, w jaki sposób chcecie pomóc. Tak, aby wasz wysiłek spotkał się z realnymi potrzebami naszych dzielnych medyków.

Po zalogowaniu się na platformie szpitale wybierają z listy 300 produktów, zaznaczają liczbę sztuk i ustawiają daty dostawy (pilność potrzeb). Darczyńcy mogą wyszukać szpital na liście, zobaczyć jego aktualne potrzeby i zadeklarować, co dostarczą lokalnemu koordynatorowi – zadeklarowana ilość danego produktu automatycznie zmniejszy wielkość zapotrzebowania na liście potrzeb placówki.

Za projektem WdS stoi zespół ponad 20 osób: z Fundacji PARK, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz firmy informatycznej Clorce.

Od początku epidemii spływają do nas i wprost do szpitali liczne deklaracje pomocy. Uruchomienie specjalnej platformy pozwoli sprawniej komunikować darczyńców i odbiorców. Wiem też, że w role koordynatorów włączyło się wiele organizacji pozarządowych z Pomorza, a także pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Gorąco zachęcamy wszystkie osoby, które w tej chwili organizują zbiórki produktów, szyją, gotują, mają produkty do przekazania, do logowania się na tej platformie – mówi Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.wsparciedlaszpitala.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24