01.04.2020 08:20 0 mike

Ponownie szukają nieprzeciętnego policjanta, który pomaga innym

Fot. Paweł Ostaszewski, za: Policjant.niebieskalinia.pl

Ruszyła 13. edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Mowa o plebiscycie „Policjant, który mi pomógł”. Do końca maja br. osoby fizyczne, instytucje i organizacje mogą zgłaszać propozycje kandydatów, którzy zasługują na to szczególne wyróżnienie.

Na co dzień zmagają się z różnymi rodzajami łamania prawa. Policjanci zawsze muszą być gotowi do tego, by stanąć w obronie mienia, zdrowia i życia. Szczególnie ważne jest wsparcie osób najsłabszych, często pozbawionych pomocy i zmagających się z przemocą we własnym domu. Taka pomoc często bywa bezcenna; ideą plebiscytu „Policjant, który mi pomógł” jest uhonorowanie policjantów, którzy nie wahają się, by ją nieść.

Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie – informują policjanci w oficjalnym komunikacie.

Konkurs, którego inicjatorem jest m.in. Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, jest organizowany już od 13 lat. Dotąd wyróżniono 60 laureatów, którzy wykazali się szczególną pomocą wobec społeczeństwa. Wśród nich byli zarówno policjanci pionów prewencyjnych, jak i kryminalnych. Trzynastą edycję objął patronatem Komendant Główny Policji, a sama uroczystość wręczenia wyróżnień będzie wpisana w centralne obchody Święta Policji.

Procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwa do 31 maja 2020 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu (pięć osób) wybiera Kapituła, w skład której wchodzą pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP – podają organizatorzy przedsięwzięcia.

Kandydaci będą wytypowani na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych, które można nadsyłać na adres:

„Niebieska Linia”

02–121 Warszawa, ul. Korotyńskiego 13

Formularz można pobrać pod tym linkiem, gdzie jest również dostępny regulamin konkursu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24