31.03.2020 18:52 11 NW/gohel.pl

Hel zaprasza Bohaterów-Medyków na wypoczynek po epidemii koronawirusa

Fot. Nadmorski24.pl

Gdy walka z koronawirusem się skończy lekarze, pielęgniarki, ratownicy czy aptekarze, będą mogli odpocząć na Helu – za darmo. Ruszyła akcja Cichy Bohater 2020, do której przyłączył się Hel.

Hel, tak jak Krynica Morska, postanowił wynagrodzić i dać wytchnienie tym, którzy z koronawirusem walczą na pierwszej linii frontu. Zwrócił się do przedsiębiorców z prośbą, by dali ze swojej strony tyle, ile mogą, by ofiarować służbom medycznym odrobinę odpoczynku, po intensywnym czasie, który trwa i jaki ich jeszcze czeka.

Jestem pełen podziwu i wdzięczności dla osób ze służby medycznej, którzy w tym niespokojnym czasie nikomu nie odmawiają pomocy. Wychodzę z inicjatywą, która choć trochę pokaże im naszą wdzięczność i szacunek. Nie jesteśmy w stanie doposażyć szpitali w odzież ochronną, ale podarujemy wytchnienie i odpoczynek już po zakończeniu pandemii – mówi Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu.

Burmistrz już zaapelował do wszystkich usługodawców z Helu, aby w miarę możliwości ugościli lekarzy, pielęgniarki czy ratowników medycznych wraz z ich rodzinami. Argumentował to tym, że osoby te wkładają największy wysiłek w zwalczanie pandemii i przyda się im wypoczynek, gdy sytuacja wróci do normy.

Liczę na Was i na Wasze oferty, na które czekam do 20 kwietnia. Zasponsorujcie proszę tygodniowe lub przynajmniej weekendowe rodzinne pobyty, podczas których ich zmęczone organizmy będą mogły choć w małym stopniu się zregenerować. Zwracam się z prośbą do restauratorów, hotelarzy, meleksów, ale także do Muzeów i wszystkich pozostałych atrakcji turystycznych – apeluje Mirosław Wądołowski.

Na podstawie przygotowanych ofert powstaną specjalne vouchery, które zostaną rozdane dla pracowników szpitali jednoimiennych – tych, pracujących na tzw. pierwszej linii frontu. Zainteresowani będą mogli zgłaszać chęć bezpłatnego wypoczynku w Helu. A każdy, kto zdecyduje się udać na Początek Polski zostanie ugoszczony w urzędzie miasta i otrzyma dyplom z podziękowaniami od mieszkańców Helu.

Wierzę w to, że dobro powraca. Dziś oni pomagają nam, my jutro pomożemy Medykom – podsumowuje burmistrz.

Źródło:gohel.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24